tanie bilety lotnicze

Jak kupić najtańsze bilety lotnicze?

Podróżowanie samolotem to same plusy – możliwość szybkiego przemieszczania się na dowolnie dalekie odległości i coraz bardziej przystępne ceny. Dziś latanie jest już dla wszystkich i cały świat bardzo chętnie z tego korzysta. Jak i kiedy kupić najtańszy bilet lotniczy? Oto krótki poradnik.

Podróżowanie samolotem to same plusy – możliwość szybkiego przemieszczania się na dowolnie dalekie odległości i coraz bardziej przystępne ceny. Dziś latanie jest już dla wszystkich i cały świat bardzo chętnie z tego korzysta. Nie brakuje łowców okazji – bywa, że poszukiwacze tanich biletów lotniczych wybierają nie pod kątem destynacji, a ceny – czyli zamiast obrać preferowany kierunek, decydują się z biegu na ten, do którego bilety kosztują najmniej. Jak więc stać się prawdziwym łowcą okazji? Jak i kiedy kupić najtańszy bilet lotniczy? Oto krótki poradnik.

Z wyprzedzeniem

W branży lotniczej nie działa zasada last-minute. Im mniej czasu do planowanej podróży, tym droższy będzie bilet. Dlatego nie warto zostawiać rezerwacji i wykupu na ostatnią chwilę, im wcześniej zaplanujesz wyprawę i  zabierzesz się za poszukiwanie lotów – tym mniej będzie cię to kosztowało. Ponadto, każdy przewoźnik wystawia określoną pulę biletów w niższej cenie – mają przyciągnąć uwagę i zwiększyć zainteresowanie. Jeśli kupisz bilety wystarczająco wcześnie, masz dużą szansę załapać się właśnie na nie.

Świątek, piątek i niedziela

Dni tygodnia mają znaczenie. Jeśli nie jest dla ciebie kluczowy dzień tygodnia, w którym ma się odbyć lot, sprawdzaj zawsze okoliczne daty – różnice w cenach między jednym, a drugim dniem tego samego tygodnia mogą wynosić nawet 100-200pln. Zwykle sprawdza się zasada, że bilety do miejsc wakacyjno-wypoczynkowych najtańsze są we wtorki i środy, kierunki biznesowe zaś najtaniej wypadają w weekendy.

Odświętne daty

Jeśli marzą ci się święta za granicą, musisz koniecznie kupić bilety dużo wcześniej. Prawdopodobnie i tak zapłacisz za nie więcej, ale może uda ci się trafić na okazję. Bilety w okresach świątecznych zawsze są droższe. I nie ma znaczenia, czy to Boże Narodzenie, Wielkanoc, czy Sylwester – każda z tego typu okazji wypada cenowo gorzej, niż bilety w zwykłych terminach.

Tam i z powrotem

Z całą pewnością jeśli gdzieś lecisz, planujesz także wracać. Nie rozdzielaj zakupu na dwie transakcje. Kup bilety w obie strony za jednym zamachem – tak wyjdzie taniej. Jeśli w okres podróży wchodzi weekend, dobrze jest wracać na przykład w niedzielę – uda ci się nieco zaoszczędzić.

Promocyjne ceny

Jak we wszystkich innych branżach, i w lotniczej zdarzają się doskonałe okazje. Promocje pojawiają się regularnie i u wszystkich przewoźników. Zasada dotyczy zarówno tanich, jak i regularnych linii lotniczych. Sprawdzaj rynek i śledź oferty, możesz zapisać się na mailingi i korzystać z wyszukiwarek i przy odrobinie szczęścia – uda ci się trafić prawdziwą perełkę cenową.

Możesz również śledzić fora podróżnicze – bywa, że ktoś kupuje bilety z dużym wyprzedzeniem i z jakiś powodów nie może z nich skorzystać. Takie bilety odsprzedaje się po znacznie niższych, niż rynkowe, cenach. Jeśli po prostu chcesz gdzieś polecieć, złapać oddech i nie ma specjalnego znaczenia, jaki to będzie kierunek – to może być dobra okazja.

Materiał powstał dzięki portalowi www.promocjelotnicze.com.pl

O Autorze 

Finansista, który pokazuje ludziom na co zwrócić uwagę w kontaktach z bankiem czy ubezpieczycielem, czyli jak świadomie poruszać się w świecie finansów.