cena oc dla młodego kierowcy

OC dla młodych kierowców – jak płacić mniej

Jak znaleźć najatńsze OC dla młodych kierowców? Koszt utrzymania własnego auta stanowi duże obciążenie dla naszego budżetu. Oprócz tankowania paliwa oraz napraw należy również brać pod uwagę obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej OC, na wysokość, którego wpływ ma wiele czynników, m.in. wiek oraz pojemność auta, wiek i staż kierowcy, historia kierowcy i wiele innych. Wysokie stawki OC płacą z reguły młodzi ludzie, którzy nabyli swoje pierwsze auto. Wynika to ze statystyk, które mówią, że najwięcej wypadków powodują młodzi użytkownicy aut.

 

Sposoby na tanie OC dla młodych kierowców

1. Ustanowienie współwłaściciela auta. Chyba najpopularniejszy sposób na niższe opłaty. W momencie zakupu auta rejestrujemy je na osoby czyli młodego kierowcę i np. jego ojca, który posiada 60% zniżek. Dzięki temu stawka OC wyliczana jest jako średnia zniżek i zwyżek. Sposób ten pozwala zaoszczędzić nawet 1000 zł w skali roku.Trzeba jednak pamiętać, żeby nabyć auto jako współwłasność.

2. Rejestracja auta w małej miejscowości. Jeżeli jest taka możliwość to warto zarejestrować auto w małej miejscowości, ponieważ OC może być wtedy niższe nawet o kilkaset złotych.

Przeczytaj także: Od czego zależy wysokość OC?

3. Płatność z góry za rok. Ubezpieczenie OC to ubezpieczenie wykupowane na rok. Można jednak zapłacić w ratach. Mimo to warto płacić jednorazowo z góry, ponieważ pozwala to zaoszczędzić nawet 100 zł w skali roku.

4. Pakiety. Jeżeli wraz z OC wykupisz AC lub ubezpieczysz mieszkanie to możesz otrzymać dodatkowe 5 % zniżki.

5. Polisa przez Internet. (Przeczytaj o wypowiedzeniu oc zawartego przez Internet) przez Często wykupując polisę przez Internet można otrzymać dodatkową zniżkę, której nie dostaniemy w tradycyjnej agencji. Dodatkowe rabaty można uzyskać niekiedy także w dniu urodzin.

Polecam!!

Skorzystaj z darmowej porównywarki cen OC online w 20 firmach ubezpieczeniowych!!

O Autorze 

Finansista, który pokazuje ludziom na co zwrócić uwagę w kontaktach z bankiem czy ubezpieczycielem, czyli jak świadomie poruszać się w świecie finansów.