Walutomat czyli najlepszy internetowy kantor wymiany walut

W obecnych czasach osoby wymieniające waluty obce nie mogą narzekać na brak dostępnych wariantów. Mogą tego dokonać tradycyjne w banku, kantorach stacjonarnych lub kantorach internetowych. Swoje usługi oferują także portale internetowe, które pośredniczą w wymianie walut pomiędzy swoimi użytkownikami. Obecnie najbardziej popularnym serwisem świadczącym tego typu usługi jest Walutomat.

Co to jest Walutomat?

Walutomat to platforma społecznościowa wymiany walut, pomiędzy użytkownikami Internetu z pominięciem pośrednictwa banków oraz tradycyjnych kantorów. W Walutomacie można dokonać wymiany pięciu walut: PLN, EUR, CHF, USD a także GBP. Kantor pobiera prowizje za przewalutowanie w wysokości od 0,06% do 0,2%. Na wielkość pobieranej prowizji wpływa miesięczny obrót na koncie użytkownika – im jest on większy tym mniejsza prowizja będzie naliczona.

Walutomat rozpoczął działalność w listopadzie 2009 roku. Nie jest typowym kantorem internetowym, bo jego idea opiera się o wymianę walut między użytkownikami, a serwis tylko pośredniczy w wymianie. Na platformie nie ma spreadu jako takiego, a jedynie niewielka prowizja (0,2%) od każdej transakcji. Walutomat.pl umożliwia również przelewy zagraniczne do 42 krajów na świecie w konkurencyjnych cenach w porównaniu do banków. Jako pierwszy uruchomił także wpłaty przez pay by linki dla klientów.

Korzyści z korzystania z Walutomatu:

– bezpieczeństwo – Walutomat posiada licencję Krajowej Instytucji Płatniczej przyznaną przez KNF,

– szybkość transakcji,

– Wygoda – serwis dostępny 24/7

– prosta rejestracja,

– niski koszt- darmowe przelewy PLN w Polsce, niska prowizja do 0,2% os uzyskanej kwoty.

Jak zacząć korzystać z Walutomat.pl

Każdy kto chce wymieniać walutę w Walutomat, musi przede wszystkim założyć w tym serwisie własny profil. Trzeba powiedzieć, że jest on bezpłatny a jego założenie trwa zaledwie kilka chwil. Podczas rejestracji podajemy imię, nazwisko, email, numer telefonu komórkowego i nasze hasło, którym do serwisu będziemy się logować. Numer telefonu jaki podamy w czasie rejestracji musimy potwierdzić za pomocą specjalnie wysłanego hasła SMS. W podobny sposób musimy potwierdzić nasz adres mailowy, tzn. musimy kliknąć specjalny link, który dostaniemy w wiadomości przysłanej od Walutomat.

Gdy potwierdziliśmy już nasz telefon i maila, powinniśmy uzupełnić informację o naszych rachunkach. Podajemy więc tu numery rachunku prowadzonego w złotówkach i w obcej walucie. To właśnie pomiędzy tymi kontami będą „przepływały” pieniądze które chcemy kupić lub sprzedać. W dowolnym momencie, gdy będziemy chcieli walutę wymienić, powinniśmy ją przelać z naszego konta w banku, na nasz portfel walutowy w serwisie Walutomat. Gdy pieniądze już w naszym portfelu się pojawią, zostaniemy o tym poinformowani za pomocą SMS-a.

Gdy nasz portfel walutowy jest już zasilony, możemy wymieniać waluty. Mamy na to dwa sposoby. Po pierwsze, możemy wyszukać oferty innych użytkowników Walutomat i zaakceptować dla nas najlepszą. Po drugie, sami możemy ustalić kurs, po jakim walutę chcemy wymienić. Transakcja nasza zostanie zrealizowane wtedy, gdy pojawi się odpowiednia propozycja od innego klienta Walutomat. Drugi wariant jest bardziej czasochłonny, ale pozwala na uzyskanie lepszych kursów.

Walutomat jest prosty, tani i szybki. Ma świetną aplikację, która daje dostęp do wszystkich funkcji. Działa bez przerw czy weekendowych zmian w cenach zależnych od giełd walutowych. Serwis wzbudza zaufanie i jest bezpieczny, co potwierdza ogromna liczba użytkowników. To faktycznie nie tylko kantor internetowy, ale platforma społecznościowa pozwalająca na spore oszczędności.

Na koniec należy wspomnieć o aktualnej promocji Walutomat.pl z okazji 10 urodzin serwisu, w której dostajemy bon do empik.com na 30 zł oraz mamy szansę powalczyć o Samsunga Galaxy S10! Więcej o promocji przeczytacie w linku: https://www.walutomat.pl/urodziny/?ref=pl_pp_c1_finansemlodegopolaka_blog_b2c_pl_na_pl_na_empik

O Autorze 

Finansista, który pokazuje ludziom na co zwrócić uwagę w kontaktach z bankiem czy ubezpieczycielem, czyli jak świadomie poruszać się w świecie finansów.