sposoby na dodatkową gotówkę

5 sprawdzonych sposobów na dodatkową gotówkę

Pesymista usiądzie i będzie narzekał na swój los i brak pieniędzy. Optymista weźmie los w swoje ręce i postanowi, że musi zdobyć dodatkowe środki. To od Ciebie zależy, do której grupy się zaliczasz! W tym artykule przedstawię Ci 5 sprawdzonych sposobów na uzyskanie dodatkowej gotówki. Niektóre z nich możesz traktować jako dodatkową pracę, a niektóre jako czynność jednorazową. Nie będę pisał o grach losowych czy innych czynnościach opierających się w głównej mierze na szczęściu. Zarobek ma być pewny, sprawdzony i legalny.

Jak dorobić do pensji, czyli sposoby na dodatkową gotówkę

1. Sprzedaż niepotrzebnych rzeczy. Pewnie widziałeś w amerykańskich filmach wyprzedaże garażowe. Na ich wzór zrób domowe porządki, a niepotrzebne rzeczy sprzedaj w Internecie (przeczytaj o tym jak bezpiecznie kupować w Internecie). Sposób dobry, jednak rzeczy do sprzedaży kiedyś się skończą, więc nie zarobisz zbyt wiele.

2. Programy partnerskie. Praca w Internecie poprzez działanie w programach partnerskich może być zarówno pracą dodatkową, jak i stałą. Wszystko zależy od tego ile czasu temu poświęcisz oraz jakie masz pomysły na dotarcie do klientów. Jeżeli jednak skupisz się tylko na swoich znajomych, to spokojnie możesz zarobić kilkaset złotych miesięcznie. Możesz również prowadzić stronę czy bloga, żeby mieć więcej odbiorców. Ze swojej strony polecam program partnerski ComperiaLead, w którym osobiście działam.

3. Korepetycje. Jeżeli posiadasz jakąś wiedzę, to warto się nią podzielić. Języki obce czy nauki ścisłe to przedmioty, które sprawiają ogromne problemy uczniom, w związku z czym popyt na korepetycje jest bardzo duży. Stawki wynoszą kilkadziesiąt złotych za godzinę, w zależności od przedmiotu i miasta. Ciekawą opcją może być również udzielanie korepetycji przez Skype’a.

4. Praca dorywcza na zlecenie. Jeżeli Twoja praca zawodowa pozwala na podjęcie pracy dodatkowej, to warto rozważyć pracę dorywczą na umowę zlecenie przez kilka lub kilkanaście godzin w tygodniu. Układanie towaru w marketach czy praca jako ankieter telefoniczny może być dobrą opcją dla każdego.

5. Pisanie tekstów. Jeżeli potrafisz poprawnie pisać w języku polskim możesz zająć się pisaniem tekstów na zlecenie. Zleceń warto poszukać w Internecie, ponieważ większość z nich to teksty na strony internetowe. Możesz również nawiązać kontakt ze studentami i pisać im prace zaliczeniowe czy przygotowywać prezentacje multimedialne, co pozwoli zarobić więcej.

Sposobów na dorobienie do pensji jest o wiele więcej, jednak wszystko zależy od tego co potrafisz. W tym miejscu przedstawiłem opcje, które są uniwersalne i każdy może się tym zająć. Wszystko zależy od chęci. Uważam jednak, że lepiej podjąć dodatkowe działania w celu zwiększenia zarobków, niż tylko narzekać na władzę, bogatych i swój los.

P.S.: Jeżeli podobają Ci się teksty na tej stronie to zachęcam do polubienia jej na Facebooku w tym miejscu.

O Autorze 

Finansista, który pokazuje ludziom na co zwrócić uwagę w kontaktach z bankiem czy ubezpieczycielem, czyli jak świadomie poruszać się w świecie finansów.