BitClude – najszybsza i najlepsza giełda kryptowalut w Europie

Bitclude jest pierwszą polską giełdą kryptowalut, która może poszczycić się wpisaniem do rejestru Małych Instytucji Płatniczych KNF, co umożliwia przyjmowanie wpłat od użytkowników. Dodatkowo Bitclude promuje się jako najszybsza i najlepsza giełda kryptowalut w Europie. Jak jest faktycznie? Co Bitclude oferuje swoim użytkownikom? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

BitClude – historia marki

BitClude to giełda kryptowalut, która swoją działalność rozpoczęła 12 lutego 2019 roku. Należy jednak wspomnieć, że pomysł narodziła się w głowach jej twórców już w 2011 roku. Realizacja rozpoczęła się natomiast pod koniec 2017 roku, a 14 miesięcy wytężonych prac doświadczonych programistów umożliwiło start platformy. Początkowo rynkiem docelowym miała być Wielka Brytania, jednak brxit i niestabilna sytuacja polityczna sprawiła, że twórcy ostatecznie zadedykowali swój projekt polskim inwestorom.

Obecnie BitClude to jedna z najnowocześniejszych i zdecydowanie najszybsza giełda kryptowalut w Europie. Dyrektorem generalnym jest Jakub Wierzcholski, czyli osoba doskonale znana polskim i zagranicznym inwestorom i będąca na rynku kryptowalut praktycznie od początku. Serwis wykorzystuje zaawansowane technologie, by zapewnić użytkownikom jak największą wygodę i bezpieczeństwo. Sztuczna inteligencja pozwala przyspieszyć proces weryfikacji tożsamości, który na wielu innych giełdach potrafi się przedłużać w nieskończoność. Na uwagę zasługuje także szeroki wybór dostępnych kryptowalut – oprócz bitcoina kupisz i sprzedasz tutaj takie kryptowaluty jak litecoin, ethereum, ripple, czy dogecoin.

Bitclude – licencja płatnicza KNF

Tym, co wyróżnia BitClude na tle konkurencji jest posiadanie licencji Komisji Nadzoru Finansowego na prowadzenie Małej Instytucji Płatniczej (MIP11/2019). Taką licencję ze zrozumiałych powodów otrzymują wyłącznie platformy zaufane, które spełniają wszystkie standardy bezpieczeństwa.

Licencja sprawia, że użytkownik dokonujący wpłaty do BitClude, tak na prawdę wpłaca środki na swój własny rachunek, który w jego imieniu prowadzi BitClude jako instytucja płatnicza. To ogromny przeskok w budowaniu zaufania z Klientami. Na chwilę obecną w Polsce tylko BitClude może pochwalić się takim rozwiązaniem jako giełda kryptowalut. Dzięki uzyskanej licencji płatniczej twórcy mogą wyprzedzać konkurencję jeszcze na jednym polu, a są nim płatności.

Pewność i stabilność infrastruktury bankowej umożliwiła BitClude wprowadzenie szeregu rozwiązań, które w znaczący sposób poprawiły komfor użytkowania. Mowa tutaj przede wszystkim o natychmiastowych depozytach i wypłatach realizowanych 24/7 dzięki infrastrukturze Express Elixir prowadzonej przez Krajową Izbę Rozrachunkową. Umożliwia to bardzo szybkie reagowanie na zmiany kursów kryptowalut, co z pewnością docenią dostawcy płynności, dla których taka infrastruktura w znaczący sposób ogranicza ryzyko kursowe. Poza wpłatami bezpośrednio na rachunek płatniczy BitClude oferuje również wygodne i bardzo popularne wpłaty Blik, a wypłaty ekspresowe uzupełnia możliwość wypłaty złotówek w jednym z 7500 bankomatów rozsianych w całej Polsce.

BitClude – szybka weryfikacja

Giełda BitClude tak samo jak wszystkie inne tego typu podmioty dokonuje weryfikacji tożsamości swoich Klientów. Różnicą jest jednak sposób oraz czas przetwarzania takiej weryfikacji. W przypadku BitClude nie ma mowy o ręcznym wypełnianiu formularzy, czy oczekiwaniu na weryfikację, które u konkurencji może potrwać nawet 72 godziny. Weryfikacja tożsamości użytkownika na BitClude trwa z reguły kilka minut. Sam proces składa się z dwóch etapów, w którym najpierw Użytkownik wykonuje skan twarzy podobny do Face ID oraz przesyła skan lub zdjęcie dokumentów tożsamości, a następnie weryfikacja jest przetwarzana w sposób automatyczny. Najczęściej cały proces weryfikacji nie zabiera więcej niż 5 minut, a o jego postępie użytkownik powiadamiany jest w mailu lub smsie.

BitClude – kantor i giełda kryptowalut w jednym

Platforma Bitclude oferuje swoim użytkownikom możliwość założenia dwóch rodzajów kont, które są dedykowane dla początkujących lub bardziej zaawansowanych użytkowników. Pierwsze z nich przypomina minimalistyczny kantor, który umożliwia ekspresowy handel kryptowalutami. Jedyne co musi zrobić użytkownik, to wybrać walutę źródłową i docelową, a następnie wpisać kwotę transakcji i ja zatwierdzić. W panelu BitClude istnieje także możliwość intuicyjnego dodawania oraz wypłacania środków.

Dla bardziej zaawansowanych i wymagających użytkowników BitClude oferuje profesjonalną platformę tradingową, która umożliwia wystawianie ofert limit, ściąganie ofert z rynku, a także funkcje hidden order i post only. Oczywiście plaforma tradingowa posiada również narzędzia do analizy technicznej. BitClude w tym celu współpracuje z TradingView, który dostarcza intuicyjny interfejs znany każdemu uczestnikowi rynku finansowego.

BitClude – opinie i obsługa klienta

Wiarygodność oraz wysoką jakość giełdy BitClude potwierdzają opinie dotychczasowych użytkowników, których mnóstwo można znaleźć w Internecie. Na ich podstawie oraz zapewnień twórców samej giełdy wiadomo, że w ponad 90% przypadków rozwiązanie problemu przez support nie zajmuje więcej niż 10 minut od momentu zgłoszenia. To wynik godny naśladowania, w szczególności przez zagraniczne giełdy, w przypadku których czas oczekiwania na odpowiedź wynosi od kilku do kilkunastu dni. Kluczem do sukcesu tego doskonale funkcjonującego systemu jest obsługa chatu 24/7 przez osoby z działu technicznego, które posiadają odpowiednią wiedzę iokreślony poziom odpowiedzialności. Takie rozwiązanie, w którym sprawy użytkownika praktycznie załatwia się od ręki, owocuje tym, że jest on w pełni usatysfakcjonowany, a chat online jest wystarczającą formą kontaktu z obsługą giełdy.

Podsumowując należy stwierdzić, że BitClude to platforma godna polecenia wszystkim, którzy są zainteresowani zakupem kryptowalut bądź handlem nimi. Wysoka jakość, przyjazna obsługa oraz zróżnicowanie oferty w zależności od potrzeb sprawia to aspekty, które zdecydowanie przewyższają konkurencję. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo, które potwierdza KNF śmiało można stwierdzić, że BitClude to najlepsza obecnie giełda kryptowalut w Polsce i jedna z najlepszych w Europie.

O Autorze 

Finansista, który pokazuje ludziom na co zwrócić uwagę w kontaktach z bankiem czy ubezpieczycielem, czyli jak świadomie poruszać się w świecie finansów.