całkowicie darmowe konto osobiste

Całkowicie darmowe konto osobiste – w banku Smart to nadal możliwe

W ostatnim czasie coraz częściej spotykamy się ze zmianami w tabelach opłat i prowizji banków, a co za tym idzie coraz więcej płacimy za nasze konta osobiste. Jest to po części związane z zamieszaniem na rynku kredytów hipotecznych, które stawia banki pod ścianą, w związku z czym rekompensują sobie one straty na zwykłych klientach.

Jeszcze kilka miesięcy temu bez problemu można było znaleźć ofertę w pełni darmowego konta osobistego, a obecnie takie slogany widzimy tylko w reklamach. W rzeczywistości są one obwarowane kilkoma warunkami, których spełnienie pozwala na darmowe korzystanie. Czy zatem istnieje jeszcze jakieś w pełni darmowe konto osobiste?

Oczywiście, że tak. Analizując oferty banków trafiłem na bank Smart, którego SMART Konto mogę polecić z czystym sercem. Jest to konto internetowe (bank Smart nie posiada tradycyjnych placówek), którego otwarcie, prowadzenie oraz wykonywanie podstawowych operacji jest całkowicie darmowe. Co więcej darmowe jest również wydanie oraz korzystanie z karty debetowej, a także wypłaty ze wszystkich bankomatów na całym świecie.

Bank musi przecież zarabiać, więc za co zapłacimy? Płatne są operacje, które nie są zbyt często wykonywane przez przeciętnego użytkownika, takie jak: przelew zagraniczny, wydanie 2 karty do konta dla pełnomocnika czy przelew do ZUS.

Dodatkowe korzyści? Oczywiście. Bank Smart oferuje również otwarcie konta oszczędnościowego z wysokim oprocentowaniem, do 3 % w skali roku.

Jak już wcześniej wspomniałem bank Smart nie posiada tradycyjnych placówek, przez co nie ponosi kosztów ich utrzymania i może oferować korzystniejsze warunki swoim klientom. Dostęp do produktów banku można więc uzyskać poprzez komputer czy infolinię, ale także dzięki świetnej aplikacji mobilnej, która jest flagowym produktem banku Smart. Bank ten, tworząc swoje produkty, najpierw wdraża je na smartfony, co sprawia, że ich obsługa przy użyciu tych urządzeń jest intuicyjna i nie sprawia problemów. Oczywiście użytkownicy komputerów również będą zadowoleni.

Rachunek możesz otworzyć jedynie przez internet, wypełniając wniosek na stronie banku lub korzystając z aplikacji mobilnej. Umowę podpiszesz na dwa sposoby: elektronicznie, czyli przelewem z innego banku lub przez kuriera, który dostarczy dokumenty pod wskazany przez Ciebie adres.

Komu polecam Smart Konto? Wszystkim, którzy nie chcą płacić za konto osobiste. Tym których denerwują darmowe konta i karty, obwarowane progami kwotowymi umożliwiającymi darmowe korzystanie. Studentom, ponieważ dzięki aplikacji na smartfony mogą z takiego konta korzystać zawsze i wszędzie (przeczytaj o korzyściach z bycia studentem), a także wszystkim, którzy cenią sobie czas, wygodę i bezpieczeństwo.

O Autorze 

Finansista, który pokazuje ludziom na co zwrócić uwagę w kontaktach z bankiem czy ubezpieczycielem, czyli jak świadomie poruszać się w świecie finansów.