czy warto iść na studia

Korzyści z bycia studentem

Ze względu na to, iż studia magisterskie kończę za niespełna 2 miesiące postaram się w tym tekście przeanalizować korzyści wynikające z bycia studentem. Student to osoba, która posiada odrębny status w społeczeństwie, a student dzienny jest dodatkowo postrzegany jako osoba, mająca wiele czasu na korzystanie z życia. Jak to wygląda w rzeczywistości?

Jakie są korzyści z bycia studentem?

1. Zniżki studenckie. Podstawową korzyścią z bycia studentem są zniżki studenckie. Dotyczą one przede wszystkim komunikacji, ale również imprez sportowych i kulturalnych. Niektórzy tylko dla zniżek starają się utrzymać status studenta.

2. Czas wolny. Studenci zaoczni pewnie się oburzą, ponieważ łącząc pracę i studia ciągle brakuje nam czasu, co wiem z doświadczenia. Jednak studenci dzienni poza krótkimi okresami sesji mają dużo wolnego czasu, który mogą wykorzystywać w dowolny sposób.

3. Praca. Szukając dodatkowego zajęcia na umowę zlecenie bardzo ważny jest status studenta, ponieważ oznacza on niższe koszty dla potencjalnego pracodawcy.

4. Pieniądze. Studenci kojarzą się z osobami, które nie mają zbyt wielu pieniędzy. Jednak dobrze zorientowany w temacie student potrafi uzyskać stypendium (socjalne bądź naukowe) czy kredyt studencki.

5. Rozwój. Studia same w sobie powinny rozwijać i uczyć. Poza tym człowiek osiąga już taki wiek, że zaczyna widzieć co jest w życiu ważne, co może mu się przydać i stara się rozwijać te umiejętności z myślą o przyszłości.

6. Znajomości. Podczas studiów poznajemy wiele osób, a znajomości te w przyszłości mogą okazać się przydatne podczas poszukiwania pracy czy w poszukiwaniu klientów. Można też znaleźć swojego partnera.

7. Imprezy. Jest wolny czas są więc imprezy. Jesteśmy dorośli i samodzielni więc sami decydujemy o tym ile i kiedy imprezujemy. Po studiach nie będzie już tak częstych imprez, ze względu na inne priorytety.

Oczywiście każdy student indywidualnie może określić swoje korzyści wynikające ze studiowania w odniesieniu do swojej sytuacji życiowej. Zachęcam do postawienia sobie pytania: co mam z tego, że zdecydowałem się studiować?

O Autorze 

Finansista, który pokazuje ludziom na co zwrócić uwagę w kontaktach z bankiem czy ubezpieczycielem, czyli jak świadomie poruszać się w świecie finansów.