Innowacyjność i efektywność czyli podstawy funkcjonowania Banku Pekao S.A.

Bank Pekao to obecnie jeden z liderów technologicznych wśród polskich banków, który poprzez transformację cyfrową i operacyjną pragnie lepiej zrozumieć klienta. Podczas tegorocznej konferencji Horyzonty Bankowości instytucja ta została zwycięzcą rankingu efektywności, ale należy również podkreślić fakt, iż znajdowała się w ścisłej czołówce we wszystkich ocenianych kategoriach rankingowych.

Bank Pekao SA dzięki dokonanym zmianom właścicielskim szybko nadrabia zaległości pod względem cyfryzacji, technologii oraz rozwiązań IT.  Aktualnie przechodzimy przez głęboką transformację cyfrową i operacyjną. Prowadzimy równocześnie kilkadziesiąt projektów dotyczących transformacji, które angażują blisko 1000 osób. Duży nacisk położyliśmy na automatyzację i robotyzację kilkudziesięciu procesów – skomentował Michał Krupiński, polski ekonomista – Prezes Zarządu Banku Pekao S.A.

Innowacje czyli sposób na dotarcie do młodego klienta

Najnowszą innowacją banku jest udostępnienie klientom płatności zbliżeniowych Garmin Pay i Fitbit Pay. Funkcja płacenia zegarkiem jest możliwa po podłączeniu karty Mastercard Banku Pekao. W przypadku obu płatności konieczna jest instalacja na telefonie specjalnej aplikacji (Garmin Connect lub Fitbit). Obie są dostępne w Google Play bądź App Store.

W kolejnym kroku należy połączyć zegarek z aplikacją oraz dodać kartę, za pomocą której będzie można korzystać z opcji płacenia zegarkiem. Wspomniana karta będzie widoczna zarówno na ekranie telefonu, jak i zegarka.

Nowoczesny ale nadal prorodzinny

Bankowość internetowa Banku Pekao S.A czyli Pekao24 to jeden z najpopularniejszych kanałów, poprzez który Polacy składają wnioski w ramach programu 500+ oraz Dobry Start. Z tej okazji bank przygotował dla beneficjentów tych programów specjalną ofertę, w ramach której  można otworzyć dla swoich dzieci konto oszczędnościowe Mój Skarb, oprocentowane na 3 proc., otrzymać 50 zł za otwarcie Konta Przekorzystnego dla młodych oraz rabaty – m.in. na szkoły językowe, odzież, obuwie, książki i zabawki. Według danych statystycznych banku już dziś prawie 0,5 mln osób otrzymuje świadczenia z tytułu 500+ i Dobry Start na rachunki w Banku Pekao. Aż 85 proc. z nich korzysta z bankowości elektronicznej.

Dynamiczny rozwój oraz innowacje to podstawy strategii Banku Pekao S.A. na najbliższe lata. Przytaczając słowa prezesa Michała Krupińskiego sukces wydaje się być już jednak za rogiem – Jestem przekonany, że w 2020, będziemy obserwować Bank działający w pełnym wymiarze jego potencjału i stabilnym modelu biznesowym.

O Autorze 

Finansista, który pokazuje ludziom na co zwrócić uwagę w kontaktach z bankiem czy ubezpieczycielem, czyli jak świadomie poruszać się w świecie finansów.