Jak wziąć pożyczkę bez historii kredytowej?

Potrzeba dodatkowej gotówki pojawia się w najmniej spodziewanym momencie. Pieniądze musimy czasami znaleźć bez względu na stan konta czy wiek. Jak poradzić sobie z potrzebą środków na koncie bez historii kredytowej?

1.Na czym polegają pożyczki od 18 lat?

2.Jesteś młody? Bank ci nie pomoże

Problem braku możliwości zaciągnięcia tradycyjnego kredytu bankowego dotyczy przede wszystkim młodych osób, które dopiero wkraczają w świat zarobków, oszczędności i pożyczek. Na szczęście na rynku funkcjonują pożyczki od 18 lat na raty, dzięki czemu osoby bez historii kredytowej czy studenci mogą kupić potrzebny sprzęt lub sfinansować niezbędne wydatki.

Na czym polegają pożyczki od 18 lat?

Największym problemem dla młodych ludzi, którzy chcą znaleźć środki na realizację swoich planów czy zakup niezbędnych artykułów do pracy czy nauki jest brak historii kredytowej. Chodzi o sytuację, kiedy nigdy wcześniej student czy osoba, która niedawno obchodziła osiemnaste urodziny, nie kupowała nic na raty, ani nie brała pożyczek. Takie osoby mają niskie wskaźniki scoringowe, czyli bank nie widzi w nich wiarygodnych kredytobiorców, ponieważ nie wiedzą nic na temat dotychczasowej regularności spłaty zobowiązania. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się wśród młodych osób pożyczki od 18 lat, które nie są tak restrykcyjne pod względem weryfikacji historii kredytowej pożyczkobiorcy. Pożyczka dla studenta udzielana jest bez względu na doświadczenie z kredytami czy zakupami na raty. Bardzo często to jedyne rozwiązanie, które pozwala zrealizować swoje cele. Więcej informacji na temat pożyczek dla młodych można znaleźć tutaj.

Jesteś młody? Bank ci nie pomoże

Nie od dziś wiadomo, że o ile wciąż w bankach rośnie liczba produktów finansowych dla młodych osób, to jednak są one związane z rachunkami bieżącymi oraz oszczędnościowymi, ponieważ instytucjom zależy, na przyciągnięciu klienta w jak najmłodszym wieku. Jednak w przypadku kredytów, sytuacja jest zgoła odmienna. Osoby, które nigdy wcześniej nie miały zobowiązań finansowych poza niewielkimi pożyczkami od rodziców, nie są wiarygodne dla banków jako kredytobiorcy. Bardzo długo muszą pracować na swoją historię kredytową w postaci regularnych wpływów na konto z tytułu wynagrodzenia albo kupując na raty niezbyt drogie sprzęty. – Pożyczki pozabankowe są pod tym względem dużo bardziej elastyczne. Wiele oferty przeznaczonych dla młodych osób nie wymaga bogatej historii kredytowej, a jedynym dokumentem potrzebnym do wzięcia pożyczki jest dowód osobisty – wyjaśnia specjalista portalu finansowego https://pozyczkiod18lat.pl/.

O Autorze 

Finansista, który pokazuje ludziom na co zwrócić uwagę w kontaktach z bankiem czy ubezpieczycielem, czyli jak świadomie poruszać się w świecie finansów.