bieda z czego wynika

Już zawsze będziesz biedny…

Każdy człowiek bez względu na to czym się zajmuje, co umie oraz jaki jest pragnie żyć na jak najwyższym poziomie. Wszyscy chcemy by nasze życie zmieniało się na lepsze, w związku z czym mielibyśmy więcej pieniędzy oraz odnosili większe sukcesy. Dziś jednak postaram się uświadomić Ci, że zachowując się w określony sposób już zawsze będziesz biedny, a także nie masz szans na jakikolwiek większy sukces…

5 powodów dlaczego Twoje życie się nie zmieni i już zawsze będziesz biedny!!

    1. Boisz się wzięcia odpowiedzialności za swoje życie i podjęcia decyzji. Mówisz, że chcesz się zmienić, a nie robisz nic w tym kierunku. To tak jakby ciągle robić to samo, jednocześnie oczekując, że rezultat będzie inny. Żeby osiągnąć sukces i stać się bogatym nie wystarczy przyglądanie się im i zazdrość tego co już osiągnęli. Musisz podjąć męską decyzję, opracować konkretny plan i co najważniejsze zacząć go konsekwentnie realizować. Przestań też myśleć, że bogaty to złodziej, bo sam też chcesz przecież być bogaty, a kraść nie masz zamiaru.
    2. Marnujesz czas. Czas to „majątek”, którego wszyscy mamy po równo. Dla każdego człowieka doba ma tylko i aż 24 godziny i to od Ciebie zależy jak je wykorzystasz. Czy przez pół dnia będzie grał w gry komputerowe, a wieczorem miał wyrzuty sumienia, że znów nic nie zrobiłeś i stoisz w miejscu, czy poświęcisz ten czas na realizację swoich planów. Zapamiętaj: to zależy tylko od Ciebie!! To, że przejdziesz grę, nie sprawi, że Twój stan majątku się poprawi. Marnowanie czasu to także sytuacja, w której ciągle jesteś zajęty, ponieważ zajmujesz się wtedy wieloma mało ważnymi sprawami, zamiast skupić się na jednym, głównym celu. Takie działanie również nie sprawi, że będziesz bogaty.

  1. Nie inwestujesz w siebie. Jak zapewne wiesz dzisiejszy świat rozwija się bardzo szybko i to co było pożądane wczoraj, dziś już nie wzbudza żadnego zainteresowania. Podobnie jest z wiedzą, która traci na aktualności, przez co nikt już nam nie będzie chciał za nią dużo płacić. W związku z tym należy cały czas się rozwija, uaktualniać swoją wiedzę, ponieważ jeśli uważasz, że skoro 10 lat temu skończyłeś studia to już niczego nowego nie musisz się uczyć to z całą pewnością mogę Ci powiedzieć, że będziesz biedny!!
  2. Nie robisz tego co lubisz. Nienawidzisz swojej pracy. Chodzisz tam, ponieważ masz świadomość swoich zobowiązań oraz tego, że musisz zarabiać by utrzymać rodzinę. Z każdym dniem jesteś jednak coraz bardziej sfrustrowany, a to sprawia, że wykonujesz swoją pracę niedbale. Tylko bycie dobrym w tym co się robi może sprawić, że odniesiemy sukces. A żeby być dobrym, trzeba lubić to co się robi.
  3. Zdajesz się na innych i to im powierzasz własne pieniądze. Uważasz, że skoro nie jesteś finansistą to nie musisz znać się na finansach, ani umieć nimi zarządzać. W związku z tym powierzasz to doradcom finansowym (przeczytaj o tym jak nas naciągają). Teoretycznie postępujesz dobrze, jednak w praktyce jeśli chcesz być bogaty to musisz znać przynajmniej podstawowe zasady dotyczące finansów i inwestowania by nie dać się oszukać pseudodoradcom, którzy chcą tylko na Tobie zarobić. Oczywiście zaciągaj informacji, ale decyzje podejmuj sam, ponieważ nikt lepiej nie zadba o Twoje finanse.

Drastyczne? Może trochę, jednak czasami tak trzeba. Może najpierw warto się zastanowić dlaczego jesteśmy biedni, zanim pomyślimy, że chcielibyśmy być bogaci? To powinno nam ułatwić opracowanie planu jak dojść do bogactwa, czyli co zmienić w swoim dotychczasowym życiu.

O Autorze 

Finansista, który pokazuje ludziom na co zwrócić uwagę w kontaktach z bankiem czy ubezpieczycielem, czyli jak świadomie poruszać się w świecie finansów.