najlepsza lokata bankowa online

Lokata Happy – 4% w skali roku na 3 miesiące bez dodatkowych wymagań

Niespełna miesiąc temu analizowałem czy obecnie opłaca się oszczędzanie na lokatach bankowych. Oponenci twierdzą, że nie ponieważ oprocentowanie jest niskie, a w większości przypadków banki wymagają od nas także zawarcia umów na dodatkowe produkty. Przekonywałem wtedy, że realny zysk z lokat jest obecnie wyższy, niż wtedy, gdy oprocentowanie było wyższe, a dziś przeanalizuję ofertę lokaty bez żadnych zobowiązań.

Najlepsza obecnie lokata 3 – miesięczna?!!

Lokata Happy w Idea Banku to zwykła lokata objęta gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, nie wymagająca otwierania konta w banku (tylko lokata) z minimalnym wkładem 1000 zł.

Najważniejsze informacje dotyczące lokaty Happy:

 • Lokatę otwierasz przez Internet – tutaj
 • Lokata oprocentowana jest na 4% w skali roku
 • Lokata zawierana jest na okres trzech miesięcy
 • Na lokatę możesz wpłacić od 1000 zł do 10 000 zł (jeśli chcesz wpłacić więcej to przeczytaj ten artykuł do końca)
 • Zerwanie lokaty przed upływem 3 miesięcy skutkuje utratą wszystkich odsetek
 • Z lokaty może skorzystać tylko nowy klient Idea Banku
 • Każdy klient może założyć tylko jedną lokatę
 • Umowa zawierana jest w całości poprzez Internet
 • Lokata automatycznie odnawia się na kolejne 3 miesiące jednak na dużo gorszych warunkach (lokata standardowa). Dlatego, aby pieniądze po zakończeniu lokaty trafiły na nasze konto w innym banku, należy (po wpłaceniu pieniędzy na lokatę) zalogować się do systemu transakcyjnego i wyłączyć odnawianie lokaty
 • Pieniądze na lokatę należy wpłacić maksymalnie w ciągu 14 dni od dnia złożenia wniosku o otworzenie lokaty

>>Kliknij tutaj i załóż lokatę Happy na 4%!!<<

Atrakcyjna lokata bez ograniczenia kwoty do 10 tys. złotych

Kolejnym argumentem wykorzystywanym przez przeciwników oszczędzania na lokatach jest ograniczenie kwotowe lokat promocyjnych, zazwyczaj do 10 tys. złotych. Na to również jest rozwiązanie, a jest nim lokata Happy Plus, również oferowana przez Idea Bank. Jest to produkt identyczny jak zwykła lokata Happy z dwoma różnicami:

 • Lokata oprocentowana jest na 3,25% w skali roku
 • Na lokatę możesz wpłacić od 10 000,01 do 100 000 zł.

Pozostałe warunki są identyczne jak w przypadku lokaty Happy, a co najważniejsze obie lokaty to oferta zwykłej lokaty, w zwykłym banku objętym gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, co oznacza, że w przypadku upadku banku odzyskamy kwotę ulokowanych w nim środków do wartości 100 tys. euro.

>>Kliknij tutaj i załóż lokatę Happy Plus na 3,25%!!<<

To nie jest artykuł sponsorowany

Z góry uprzedzam moich krytyków, że nie jest artykuł sponsorowany / reklamowy itp. Nikt mi nie zapłacił za jego napisanie, a z bankiem nie łączy żadna mnie relacja biznesowa.

To co zarobię, to ewentualne wynagrodzenie afiliacyjne od pośrednika agregującego wiele ofert bankowych. Ja spośród nich wybieram te, które moim subiektywnym zdaniem stanowią ciekawe i atrakcyjne w danej chwili produkty oszczędnościowe. Przyznaję również, że sam skorzystałem już z oferty lokaty Happy i jestem zadowolony, więc z czystym sumieniem mogę polecić ją moim czytelnikom. Nie ma tu żadnych ukrytych kosztów, ani dodatkowych produktów, a klient otrzymuje czysty (najwyższy obecnie możliwy) zysk.

O Autorze 

Finansista, który pokazuje ludziom na co zwrócić uwagę w kontaktach z bankiem czy ubezpieczycielem, czyli jak świadomie poruszać się w świecie finansów.