Karta podarunkowa – idealny wybór, gdy nie masz pomysłu na prezent

Pomyśl, ile razy zdarzyło się, że dostałeś nietrafiony prezent? No właśnie… Nie będę owijać w bawełnę. Zapewne sam nie raz podarowałeś komuś równie nietrafiony upominek. Jak uniknąć takiej sytuacji i oszczędzić sobie wymuszonego uśmiechu na twarzy obdarowywanej osoby? Rozwiązaniem może być karta podarunkowa, np. karta podarunkowa na Allegro.

Karta podarunkowa jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem, kiedy musimy obdarować daną osobę, a nie do końca wiemy jakie są jej preferencje czy zainteresowania. W takim przypadku o wiele wygodniejszym rozwiązaniem jest umożliwienie wykorzystania jej w różnych sklepach. Dobrym pomysłem jest wybór karty podarunkowej Allegro, dzięki czemu nie ograniczasz obdarowywanej soby do zakupów w jednym sklepie, ale dajesz możliwść wyboru zarówno sklepu, jak i produktów. Taka karta sprawdzi się jako prezent dla kobiety polującej na modną odzież, ale również zagorzałego fana motoryzacji poszukującego nowy felg. Obdarowany może ją przeznaczyć na miliony ofert, a nie tylko na asortyment jednego konkretnego sklepu stacjonarnego, który prawdopodobnie też ma swoją ofertę na Allegro.

Dlaczego warto sprezentować kartę podarunkową?

1. Oszczędzisz czas

Karta upominkowa rzeczywiście pozwala oszczędzić czas i wysiłek związany z długim chodzeniem po sklepach w poszukiwaniu tego jedynego, wyjątkowego prezentu świątecznego. Wystarczy tylko kupić bon podarunkowy i macie z głowy nie tylko stanie w długich kolejkach, ale również wymyślanie oryginalnego upominku. Wystarczy tylko ładnie zapakować kartę i gotowe!

2. Unikniesz wymuszonego uśmiechu

Jak ludzie reagują na nietrafiony prezent? Zwykle jest to delikatny, sztuczny uśmiech, który od razu mówi nam „o nie, to nie był dobry pomysł”. Niektórzy umieją doskonale się maskować, ale jeśli znacie kogoś naprawdę na wylot, to doskonale wiecie, kiedy prezent nie przypadł do gustu.

3. Nie zdublujesz prezentu

Ile w Twojej szafie leży sweterków czy rękawiczek? Ile razy zdarzyło się, że dostałeś w prezencie świątecznym 3 flakony perfum? Jeśli zdecydujesz się na zakup bonu podarunkowego to z pewnością unikniesz zdublowania prezentu.

4. Podarujesz coś trafionego w punkt…

…pod warunkiem, że osoba, której masz zamiar wręczyć bon podarunkowy, kocha zakupy i lubi sama wybierać sobie prezenty. Po pierwsze, kupi sobie dokładnie to, co jest jej potrzebne, a po drugie, dodatkowe pieniądze na karcie podarunkowej z pewnością ucieszą „zakupoholików”.

Pomimo kilku niedogodności wydaje się, że karty podarunkowe to dobre i wygodne rozwiązanie, szczególnie na prezent dla osób, których nie do końca dobrze znamy.

 

O Autorze 

Finansista, który pokazuje ludziom na co zwrócić uwagę w kontaktach z bankiem czy ubezpieczycielem, czyli jak świadomie poruszać się w świecie finansów.