Kiedy opłaca się korzystać z karty Revolut?

Technologia idzie do przodu i ani na moment nie zwalnia tempa. Obecnie coraz więcej ludzi podróżuje po świecie i zmienia miejsce zamieszkania. Ludzie migrują nie dlatego, że są do tego zmuszeni – robią to bo chcą i mają taką możliwość.

Jedną rzeczą, która bardzo ułatwia podróżowanie jest wielowalutowa karta Revolut, którą dziś chcemy Wam przybliżyć. Więc jeżeli podróżujesz lub planujesz zmienić miejsce zamieszkania to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

  1. Karta Revolut.
  2. Konto Revolut.
  3. Płatności kartą Revolut.
  4. Kiedy opłaca się korzystać z karty Revolut?

Karta Revolut

Co to jest karta Revolut? Jest to wielowalutowa karta płatnicza, którą możemy płacić za granicą. Jest to karta posiadająca aplikację Revolut, która ma ogromne funkcjonalności. Kartą Revolut można płacić w sklepach stacjonarnych, robić wypłaty z bankomatów a także dokonywać płatności internetowych. Karta jest wirtualna lecz można zamówić fizyczną kartę Revolut, ale o tym później.

Warto wiedzieć, że mimo tego iż firma Revolu otrzymała europejską licencję bankową to nie jest ona bankiem. Z tego powodu też pieniądze trzymane na revolutowych kontach nie są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Więcej o samej karcie i jej działaniu znajdziecie tutaj: http://pieniadzezagranica.pl/karta-revolut-co-to-jest-kiedy-sie-oplaca/.

Konto Revolut

W przypadku konta Revolut mamy dwie opcje logowania, które są banalnie proste. Można zalogować się z komputera bądź korzystając z aplikacji Revolut na telefon. W trakcie logowania każdy zostanie poproszony o weryfikację tożsamości i uzyska dostęp do wirtualnej karty, z której będzie mógł od razu skorzystać. Nasze konto możemy łatwo i szybko doładować poprzez PayPal oraz przelewów natychmiastowych.

Samo założenie konta trwa kilka minut i można to zrobić z poziomu aplikacji mobilnej. Aplikacja wymaga tylko podania danych, które są potrzebne do założenia rachunku. Ma to związek z otwarciem bezpłatnego rachunku w Wielkiej Brytanii oraz konta IBAN posługującego się walutą Euro.

W pakiecie standard Revolut mamy możliwość zamówienia fizycznej karty płatniczej. Sama karta jest darmowa natomiast odbiorca musi pokryć koszty przesyłki. Jest wiele możliwości przy wyborze karty. W opcji podstawowej otrzymujemy kartę plastikową, Revolut pakiet Premium za 29,99 zł miesięcznie pozwala na wybór z ekskluzywnych wzorów karty, natomiast wybierając najdroższy abonament dostajemy kartę Revolut Metal w cenie 49,99 zł za miesiąc. Wersja ostatnia karty jest bardziej wytrzymała od pozostałych plastikowych kart.

Płatności kartą Revolut

A jak działa karta Revolut?

Po jej aktywacji możesz korzystać z jej wszystkich funkcji. Karta Revolut idealnie sprawdzi się jako karta do użytku każdego dnia. Obsługuje płatności zbliżeniowe, możliwość wypłacania pieniędzy z bankomatów na całym świecie oraz wiele innych funkcji, przydatnych nie tylko w obcych krajach, ale również w Polsce. Dużą zaletą karty jest możliwość dzielenia kwoty między innymi jej użytkownikami. Aplikacja sama podzieli rachunek, dzięki czemu nie musimy zawracać sobie tym głowy po spotkaniu z przyjaciółmi. Z aplikacji również można wysyłać powiadomienia innym użytkownikom z przypomnieniem o wykonaniu transakcji.

Kiedy opłaca się korzystać z karty Revolut?

Płatność kartą opłaca się wtedy, kiedy jesteśmy za granicą pieniadzezagranica.pl. Główną funkcją karty jest zamiana kwoty na dowolną walutę ze 150 możliwych. Jednakże największym plusem i to, co wyróżnia Revolut to fakt, że nie jest pobierana żadna prowizja od przewalutowania. Dzieję się tak dlatego, że kwoty wymieniane są po międzybankowym kursie, który jest bardziej korzystny od tych oferowanych przez inne instytucje finansowe.

Tak samo wygląda sytuacja przy wypłatach pieniędzy z bankomatu za granicą. Z Revolutem bez dodatkowych opłat wiązanych z przebywaniem na terenie obcego kraju można wypłacać z bankomatu do 800 złotych.

Revolut jest dla Ciebie jeśli szukasz łatwego zarządzania swoimi finansami, a przelewy międzynarodowe i płatności wielowalutowe to Twój chleb powszedni.

O Autorze 

Finansista, który pokazuje ludziom na co zwrócić uwagę w kontaktach z bankiem czy ubezpieczycielem, czyli jak świadomie poruszać się w świecie finansów.