Kredyt na dowód osobisty, jak to działa? dla kogo?

Kredyty na dowód osobisty stają się coraz bardziej popularne. Coraz wyższy poziom usług świadczonych przez instytucje pozabankowe oraz mniej formalności niż w bankach sprawiają, że klienci chętnie wybierają ich ofertę. Jednak przed wyborem pożyczki na dowód, warto sprawdzić, jakie są najważniejsze informacje dotyczące takiej formy pomocy finansowej.

Firmy pożyczkowe reklamują się gwarantując, że wnioskowanie o kredyt nie zajmie nam dłużej niż kilkanaście minut. Ograniczenie formalności do minimum przez wyeliminowanie konieczności przedłożenia zaświadczeń z miejsca pracy oraz innych dokumentów pozwoliło na stworzenie produktu pożyczka na sam dowód.

Jak sama nazwa wskazuje, aby móc złożyć wniosek o pożyczki pozabankowe na dowód za pośrednictwem Internetu, niezbędne będzie oczywiście posiadanie ważnego dowodu osobistego. Potrzebny jest do uzupełnienia wszystkich wymaganych danych osobowych oraz stworzenia umowy. Akceptacja wniosku odbywa się na podstawie udostępnionych przez nas informacji, a pożyczka pozabankowa na dowód zostanie dostarczona wprost na nasze konto bankowe.

Jak już wspominałem, formalności podczas wnioskowania o pozabankowe wsparcie finansowe zostały ograniczone do minimum. W efekcie pożyczkodawcy zaczęli nazywać swoje produkty mianem pożyczka na dowód bez zaświadczeń. Kryteria stawiane przez firmy pożyczkowe swoim klientom różnią się znacząco od tych, z którymi spotkamy się w instytucjach bankowych. Pożyczka na dowód bez zaświadczeń o zarobkach umożliwia nam uniknięcie konieczności informowania pracodawcy o problemach finansowych.

Dla wielu klientów jest to jeden z czynników, dla których decydują się na zaciągnięcie pożyczki na dowód bez zaświadczeń o zarobkach. Pozostanie anonimowym pożyczkobiorcom w miejscu pracy będzie ogromną zaletą, dla tych, którzy chcą uniknąć pytań ciekawskich współpracowników czy pytań. W zamian za dokumenty musimy wypełnić kilka dodatkowych rubryk w formularzu, tak zwane oświadczenie. Mimo to wniosek o pożyczki na dowód bez zaświadczeń nadal pozostaje dużo prostszy niż w przypadku kredytów w banku.

Dla kogo przeznaczona jest pożyczka na dowód?

Kredyt na dowód osobisty to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą sięgnąć po gotówkę bez formalności i zależy im na czasie. Dotyczy to zwłaszcza pożyczkobiorców pozbawionych stabilnych umów o pracę i zatrudnionych w oparciu o tzw. umowy śmieciowe (umowa o dzieło, umowa zlecenie). Oprócz konsumentów osiągających dochody z umów cywilnoprawnych pożyczkę na dowód wybierają osoby osiągające dochody z innych źródeł niż z tytułu zatrudniania, np. alimentów, stypendiów, rent czy emerytur. Można też stwierdzić, że tego typu pożyczka to idealny kredyt dla młodych.

Możliwość zaciągnięcia pożyczki bez formalności przez internet zrewolucjonizowała cały rynek kredytów konsumenckich. Żeby uzyskać pieniądze od instytucji pożyczkowej nie trzeba już wychodzić z domu. Pozabankowym firmom pożyczkowym udało się zautomatyzować proces pożyczania pieniędzy, skrócić proces weryfikacji oraz uprościć formalności niezbędne do otrzymania pożyczki. Wszystko to sprawiło, że szybkie pożyczki online stały się oprócz kart kredytowych i limitów w koncie jednym z najpopularniejszych produktów kredytowych, z których korzystają miliony Polaków. Natomiast same firmy pożyczające w internecie cieszą się opinią przedsiębiorstw nowoczesnych, etycznych i społecznie odpowiedzialnych.

Więcej o kredytach na dowód przeczytasz tutaj: https://kredyt-dla-zadluzonych.pl/kredyt-na-dowod-wygodne-i-latwo-dostepne/

O Autorze 

Finansista, który pokazuje ludziom na co zwrócić uwagę w kontaktach z bankiem czy ubezpieczycielem, czyli jak świadomie poruszać się w świecie finansów.