Mobilne urządzenia płatnicze – wygoda przyjmowania płatności w restauracji

Konkurencja między restauracjami jest duża, stąd też prowadząc tego typu działalność, musisz szukać rozwiązań pozwalających na zdobycie przewagi w danej lokalizacji. Taką przewagę nad konkurencją możesz zdobyć, stosując innowacyjne rozwiązania technologiczne. W kwestii płatności warto postawić na przyjmowanie płatności bezgotówkowych. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będą mobilne urządzenia płatnicze. Posiadają one wiele zalet, dzięki którym doskonale sprawdzają się w każdej restauracji.

Dlaczego mobilne urządzenia płatnicze są idealnym rozwiązaniem dla restauracji?

Terminal mobilny to idealne rozwiązanie dla restauracji, ponieważ zwiększa on komfort Twoich pracowników oraz klientów. Niewielkich rozmiarów terminal mobilny zapewnia sporą wygodę i przyspiesza realizację płatności, ponieważ zawsze będzie dostępny pod ręką, gdy klient będzie chciał opłacić swoje zamówienie.

Przenośne terminale płatnicze wyposażone są w baterię o dużej pojemności oraz odbiornik GPRS, który pozwala na zrealizowanie płatności bez względu na lokalizację. Co więcej, wiele modeli terminali bezprzewodowych posiada moduł Komunikacji Bliskiego Zasięgu (NFC). Umożliwia on płatność telefonem zbliżeniowo. Technologia NFC współpracuje z aplikacjami bankowymi, dzięki czemu klienci nie muszą mieć przy sobą gotówki lub karty płatniczej, by zrealizować płatność za posiłek lub napój w restauracji. Wystarczą do tego telefony z NFC.

Mobilne urządzenia płatnicze – na które warto postawić?

Na rynku możesz spotkać coraz więcej mobilnych urządzeń płatniczych. Wśród nich na szczególne wyróżnienie zasługuje kompaktowy terminal płatniczy MobileMerchant. Ten terminal mobilny niewielkich kształtów, przypominający swoją budową kalkulator, spełni w pełni Twoje oczekiwania, jeśli chodzi o sprzęt do przyjmowania płatności od klientów w restauracji. Z nim masz pewność, że będą zadowoleni z niego także Twoi pracownicy, dla których noszenie go i korzystanie z niego będzie bardzo wygodne.

Mobilny terminal płatniczy MobileMerchant pozwala na przyjmowanie płatności dokonywanych za pomocą większości kart płatniczych, w tym m.in. VISA, Mastercard, Diners Club, JBC i American Express z paskiem magnetycznym. Korzystając z takiego terminalu, przyjmiesz także płatności dokonywane zbliżeniowo oraz z wykorzystaniem aplikacji na urządzenia przenośne jak np. Google Pay albo Apple Pay.

Terminal mobilny MobileMerchant spełnia przy tym wygórowane standardy bezpieczeństwa EMV oraz PCI. Te standardy technologii skutecznie zapobiegają oszustwom, utracie danych oraz pieniędzy w związku z korzystaniem z kart płatniczych lub urządzeń przenośnych skonfigurowanych z kontem klienta.

O Autorze 

Finansista, który pokazuje ludziom na co zwrócić uwagę w kontaktach z bankiem czy ubezpieczycielem, czyli jak świadomie poruszać się w świecie finansów.