blablacar opinie

Oszczędzanie z BlaBlaCar

Czasy, w których żyjemy zmuszają nas do ciągłego przemieszczania. Wielu ludzi pracuje czy studiuje w innym mieście, co zmusza do ciągłego przemieszczania się. W większości dotyczy to młodych ludzi, którzy nie zawsze dysponują własnym autem. Komunikacja publiczna w Polsce pozostawia wiele do życzenia, ze względu na ceny biletów oraz opóźnienia pociągów czy autobusów. W tym miejscu pojawia się BlaBlaCar.

Czym jest BlaBlaCar? To portal, na którym można zaoferować lub skorzystać z transportu z punktu A do punktu B. Można powiedzieć, że to taki mobilny autostop, dzięki któremu już nie musimy stać na poboczu i zatrzymywać przejeżdżające samochody. Wystarczy zarejestrować się w portalu i zarezerwować sobie miejsce u kogoś w samochodzie. Kierowcy, którzy oferują transport zazwyczaj ustalają opłaty za przejazd w celu pokrycia kosztów paliwa, jednak są one i tak niższe niż chociażby bilet na pociąg. Czasami zdarzają się też użytkownicy, którzy oferują przejazd w zamian za towarzystwo w czasie podróży.

Czy korzystanie z BlaBlaCar jest bezpieczne? Pewnie wielu z was zastanawia się czy taka forma podróżowania jest bezpieczna. Otóż tak. BlaBlaCar posiada wbudowany system ocen użytkowników, który pozwala na korzystanie z ofert sprawdzonych użytkowników. Z tego powodu ryzyko jest o wiele niższe, niż w przypadku korzystania z tradycyjnego „stopa”.

BlaBlaCar staje się coraz popularniejsze w naszym kraju, ze względu na ilość podróżujących osób. Dzięki niemu ludzie, którzy na co dzień nie mają czasu na relacje towarzyskie, mogą poznawać nowych ludzi. Mogę się założyć, że dzięki BlaBlaCar pary się poznają, co również jest kolejną zaletą tej formy przemieszczania się.

Opinie na temat BlablaCar są podzielone. Większość użytkowników poleca ten sposób przemieszczania się, jednak są również tacy, którzy narzekają. Przede wszystkim na wprowadzone niedawno opłaty. Są one jednak na tyle niskie, że oszczędzanie z BlaBlaCar nadal jest skuteczne. Z resztą warto się samemu o tym przekonać.

Rejestracja w BlaBlaCar jest bardzo prosta i zajmuje tylko chwilę – możesz ją wykonać klikając w ten link. Obsługa platformy jest intuicyjna, dlatego każdy bez problemu sobie z nią poradzi. Przyjemnego podróżowania ;)

O Autorze 

Finansista, który pokazuje ludziom na co zwrócić uwagę w kontaktach z bankiem czy ubezpieczycielem, czyli jak świadomie poruszać się w świecie finansów.