filmy od zera do milionera

Ranking najlepszych filmów od zera do milionera

Każdy kto dąży do finansowego sukcesu lubi filmy z cyklu od zera do milionera. Oglądanie tego typu produkcji pokazuje nam, że można być zwykłym człowiekiem, aż nadejdzie ten przełomowy dzień, w którym osiągniemy sukces. Widzi wzór kariery od przysłowiowego pucybuta do milionera i marzymy o tym, by również zrobić taką karierę.

Filmy z tej serii to zazwyczaj dramaty, które ukazują blaski i cienie dążenia do sukcesu oraz zmian zachodzących w życiu, które są skutkiem tego sukcesu. Osobiście uwielbiam oglądać tego typu filmy, dlatego postanowiłem na łamach strony przedstawić mój subiektywny ranking filmowy, z motywem biznesu, giełdy i ogromnych pieniędzy.

Ranking filmowy z motywem kariery od zera do milionera

    1. Wilk z Wall Street. (2013) Martin Scorsese to jeden z najlepszych reżyserów w historii kina. Przedstawiając historię Jordana Belforta pokazał to, z czego słynęły jego filmy gangsterskie. Świetne dialogi i ciągłe napięcie. A sam Belfort to złote dziecko świata amerykańskich finansów. Szybki sukces w oszałamiającym stylu przyniósł mu poczucie władzy. Zachłyśnięcie się bogactwem i poczucie bezkarności. Malwersacje, korupcja, narkotyki i piękne kobiety, tak skończył Wilk z Wall Street.
    2. Wall Street. (1987) Historia młodego bankiera, który marzy o wielkiej fortunie i trafia pod skrzydła rekina finansjery Gordona Gekko. Sukces oznacza podejmowanie trudnych, często niezgodnych z prawem i nieetycznych decyzji. Czy młody makler przejdzie na ciemną stronę mocy?
    3. Wall Street: Pieniądz nie śpi. (2010) Ciąg dalszy wydarzeń sprzed lat. Niesławny finansista Gordon Gekko, który niedawno wyszedł z więzienia, szuka porozumienia z córką. Młody makler usiłuje wykorzystać tę sytuację dla własnych celów.

  1. The Social Network. (2010) Historia o założycielu Facebooka. Może nie związana z finansami, ale dzięki portalowi zwykły student stał się miliarderem.
  2. Pierwszy milion. (2000) Polska rzeczywistość początku lat 90. Trzech przyjaciół debiutuje na raczkującej Giełdzie Warszawskiej. Film pokazuje z bliska jak dorabiali się najbogatsi ludzie w Polsce w czasie zmiany ustrojowej. Dobra gra aktorska i wciągająca historia.
  3. Jobs. (2013) Biografia jednego z największych wizjonerów XX w. – Steve’a Jobsa, i historia wczesnych lat Apple.

Poza tym warto obejrzeć jeszcze takie produkcje jak: Chciwość (2011), Żądza bankiera (2012) oraz Ryzyko (2000). Życzę przyjemnego seansu i udanej kariery od zera do milionera ;)

Oprócz oglądania warto też pomyśleć o działaniu:) Bogaci ludzie mają obsesję na punkcie biznesu i inwestowania – te dwa składniki są ze sobą często nierozerwalnie związane. Warto zacząć się edukować. Informacje o opłacalnych inwestycjach znajdziesz na Poradnik-Inwestora.pl. Sprawdź jakie aktywa mogą cię wprowadzić na drogę sukcesu.

O Autorze 

Finansista, który pokazuje ludziom na co zwrócić uwagę w kontaktach z bankiem czy ubezpieczycielem, czyli jak świadomie poruszać się w świecie finansów.