cechy dobrego przywódcy

7 cech dobrego przywódcy

Jakie cechy powinien mieć przywódca? Dlaczego warto być przywódcą? Każdy, kto jest nastawiony na odniesienie w życiu sukcesu musi umieć sprawić, by ludzie za nim poszli i widzieli w nim przywódcę.

Przeczytaj także: Jak poprawić jakość swojego życia?

W dzisiejszych czasach bycie przywódcą umożliwia odniesienie większych korzyści, dzięki sprawnemu zarządzaniu ludźmi oraz ich szacunkowi. Jeśli ktoś widzi w nas osobę, z której warto brać przykład i za którą podążać to łatwiej jest nam sprawić, żeby wykonywał czynności, które przyniosą nam korzyść. Jeśli jesteśmy dla kogoś autorytetem to taka osoba będzie starała się wywrzeć na nas jak najlepsze wrażenie żeby nie zawieść naszych oczekiwań.

Jakie cechy powinien mieć przywódca?

1. Wizja. Przywódca powinien mieć wizję tego co chce osiągnąć, a zarazem wizję tego do czego chce doprowadzić podążających za nim. Musi być autentycznie przekonany do niej, ponieważ tylko wtedy jest w stanie przekonać do niej innych.
2. Chęć być najlepszym i dbania o najwyższe standardy. Prawdziwy przywódca nigdy nie pozwoli wykonać czegoś byle jak. Zawsze chce być najlepszy i tego samego wymaga od innych. Takimi też ludźmi stara się otaczać.
3. Bycie sobą – droga pod prąd. Umysł przywódcy często kieruje go w stronę projektów, które zdaniem innych są skazane na porażkę. On jednak nie przejmuje się zdaniem innych, ale uparcie realizuję swoją wizję.
4. Chęć ciągłego rozwoju. Prawdziwy przywódca żyje z maksymą – kto stoi w miejscu ten się cofa. Dlatego stale stara się uczyć czegoś nowego, być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami. Dużo czyta i analizuje swoje błędy. Planuje cele, które następnie realizuje.
5. Myślenie globalne. Dobry przywódca myśli o tym żeby odnieść spektakularny sukces, a nie o tym żeby sprzedać czy wykonać cokolwiek. Nawet, gdy jest w kryzysie to planuje jak z niego wyjść i przerodzić to w długoterminowy sukces. Posiada długofalowy plan na siebie i na to co robi.
6. Otacza się mądrzejszymi od siebie. Stara się wynosić coś z każdej znajomości. Nie traci czasu na ludzi, którzy nie rokują. Jeśli widzi, że jego znajomy wysysa z niego energię nie dając nic w zamian to ogranicza kontakty. Zamiast podziwu ludzi bogatych nastawia się na naukę ich nawyków.
7. Oddziela życie zawodowe od prywatnego. Potrafi zaplanować czas dla rodziny, a poza tym bardzo chroni swoją prywatność. Przebywając z najbliższymi ładuje swoje akumulatory.

Przeczytaj także: Wady prowadzenia działalności gospodarczej

Jeśli pragniesz zdobyć autorytet u swoich podwładnych lub współpracowników to powinieneś jak najszybciej przeanalizować te 7 punktów i zacząć wdrażać je do swojego życia. Pozwoli Ci to na zmianę nawyków, a zarazem sposobu myślenia, w związku z czym wykonasz kolejny krok na swojej drodze do sukcesu.

O Autorze 

Finansista, który pokazuje ludziom na co zwrócić uwagę w kontaktach z bankiem czy ubezpieczycielem, czyli jak świadomie poruszać się w świecie finansów.