brian tracy nieograniczony sukces w sprzedaży

Biblia każdego sprzedawcy czyli „Nieograniczony sukces w sprzedaży”

Jak dobra musi być książka, żeby porównać ją do biblii w odniesieniu do danej dziedziny? Co musi w sobie zawierać? Otóż według mnie powinna dotyczyć podstaw tego aspektu, a zarazem być napisana w sposób przekazujący ogromną wiedzę zrozumiałą dla każdego. Taka jest właśnie książka autorstwa Briana i Michaela Tracy „Nieograniczony sukces w sprzedaży”.

Chociaż pozycja została napisana w odniesieniu do rynku amerykańskiego i jego specyfiki, to tak naprawdę zastosować można ją w każdym kraju i w każdej branży. Jej uniwersalność sprawia, że czerpać z niej wiedzę może zarówno bankier, agent ubezpieczeniowy, ale także sprzedawca butów czy części samochodowych.

Ta pozycja stanowi kopalnię wiedzy praktycznej, którą można wprowadzić w życie niemal natychmiast i to z bardzo dobrym skutkiem. Dowiadujemy się z niej m.in.:

  • Jak sprawić, żeby klient do nas wrócił i zarekomendował nas innym ludziom?
  • Jak reagować na narzekania klientów związane z cenami naszych produktów?
  • Dlaczego klient nie chce u nas kupować?
  • Jak sprzedawać więcej w krótszym czasie?
  • Czym jest sprzedaż edukacyjna, relacyjna i konsultacyjna?
  • Jakie jest 7 technik, które sprawiają, że odnosimy sukces w sprzedaży?

Jaka jest najważniejsza zasada sprzedaży?

„Zasada 80/20 nie sprowadza się wyłącznie do stwierdzenia, że 20 procent sprzedawców przeprowadza 80 procent transakcji i zarabia 80 procent wszystkich pieniędzy. Równie prawdziwe jest to, że sukces w 80 procentach zależy od mentalności i emocji, a nie techniki i możliwości fizycznych. Najistotniejszym czynnikiem decydującym o sukcesie w sprzedaży – bez względu na rynek, branżę, produkt lub usługę – jest poczucie pewności siebie”.

Zastanawiałeś się może kiedyś nad tym, dlaczego jeden człowiek osiąga sukces w biznesie, a inni ciągle ponoszą porażki lub ledwo sobie radzą? Jest to wynik działań podejmowanych każdego dnia, a nie skutek zrządzenia losu lub przeznaczenia. Nic nie dzieje się przypadkiem, a na własny sukces trzeba w odpowiedni sposób zapracować. Słynny na całym świecie ekspert w sprawach biznesu i rozwoju osobistego, Brian Tracy wie o tym doskonale i właśnie tą wiedzą dzieli się z nami w książce „Nieograniczony sukces w sprzedaży. Już sam tytuł wskazuje na to, że mamy do czynienia z naprawdę cenną lekturą, więc nie ma na co czekać, tylko jak najszybciej należy zacząć czytać.

Porównaj ceny – Brian Tracy & Michael Tracy – Nieograniczony sukces w sprzedaży

O Autorze 

Finansista, który pokazuje ludziom na co zwrócić uwagę w kontaktach z bankiem czy ubezpieczycielem, czyli jak świadomie poruszać się w świecie finansów.