Czy można dostać pożyczkę na raty bez weryfikacji?

Wiele słyszy się o szybkich pożyczkach, które uzyskać można w dosłownie kilka minut bez ruszania się z domu. To wszystko prawda, a rynek firm, które to oferują, stale się rozrasta. Jak wieść niesie, można uzyskać takie wsparcie także bez weryfikacji. Czy to faktycznie prawda?

Pożyczka na raty bez weryfikacji – co to takiego?

Gdy chcemy pożyczyć pieniądze od banku, to możemy spodziewać się wielu formalności i dokładnej weryfikacji naszego statusu. W firmach pożyczkowych jest podobnie, ale nie w tak ogromnym zakresie, dlatego też te instytucje są tak popularne. Co więcej, niektóre z nich nie sprawdzają naszej przeszłości, czyli nie weryfikują, czy nasze dane widnieją w najbardziej znanej bazie dłużników – Biurze Informacji Kredytowej (BIK).

Dla kogo pożyczki online?

Na to pytanie można odpowiedzieć jednoznacznie, że prawie dla wszystkich, bo przeważnie jedynym wymogiem wobec osób pragnących tak uzyskać pieniądze, jest wypełnienie formularza na stronie internetowej firmy. Wszystko jednak tak naprawdę uzależnione jest od pożyczkodawcy, bo niektórzy z nich kwalifikują klienta do rozmowy, a jeszcze inni podsyłają umowę za pośrednictwem kuriera. To samo też powiemy o różnych produktach finansowych oferowanych przez firmy pożyczkowe, bo to, co u jednej będzie normalne (np. pożyczki bez weryfikacji), u drugiej wręcz niedopuszczalne lub dostępne, ale pod warunkiem spełnienia bardziej restrykcyjnych wymogów. A jeśli już o nich mówimy, to napiszmy o tym więcej.

Pożyczka bez weryfikacji – wymogi

Jeśli interesuje nas pożyczka bez zaświadczeń o zarobkach, musimy więc na początek przeanalizować, które firmy mogą zgodzić się nam taką przyznać. Musimy też sobie odpowiedzieć na pytanie, jakie wsparcie będzie dla nas lepsze? Czy ma być to pożyczka ratalna, czy chwilówka? Jeśli już coś wybierzemy i znajdziemy pożyczkodawców skłonnych udzielić nam takiego wsparcia, spotkamy się przeważnie w każdej z instytucji z tymi samymi wymogami – dowodem osobistym, ważnym kontem bankowym oraz numerem telefonu. Proces przyznawania pożyczki najczęściej przebiega bardzo sprawnie.

Pożyczajmy bezpiecznie

Udało się, znaleźliśmy firmę, która jest nam w stanie udzielić finansowego wsparcia. Nim jednak podpiszemy umowę, warto się przekonać, na jakich warunkach jest udzielana pożyczka na raty bez weryfikacji. W tym celu powinniśmy poznać dokładnie nie tylko warunki spłaty, ale też to, jakie standardy ma firma. Czy w ogóle to godny zaufania podmiot, czy jednak oszust żerujący na naszej naiwności, który chce na przykład wyłudzić nasze dane i sprzedać je dużym korporacjom? Albo i gorzej – zadłużyć się na nasz rachunek w obcym kraju?

Nim więc pożyczymy, musimy pamiętać o najważniejszych zasadach. Liczy się przede wszystkim rozsądek, sprawdzenie, czy oferta pochodzi z wiarygodnego źródła. Możemy zrobić własne śledztwo, by przekonać się o rzetelności konkretnej firmy pożyczkowej. W tym celu wpiszmy jej dane Rejestru Firm Pożyczkowych (RFP). To baza instytucji w pełni legalnych, posiadających nie tylko NIP i REGON, ale również dokładnie dane siedziby instytucji.

Podsumowując, widzimy, że nie ma problemu, aby dostać pożyczkę na raty bez weryfikacji. Musimy po prostu poszukać firm, które to zapewniają, a później je dokładnie sprawdzić, żeby nie narobić sobie kłopotów. Dodatkowe pieniądze zawsze się przydają, ale niech przez nas pośpiech i nieuważność, nie staną się zarzewiem przyszłych problemów.

O Autorze 

Finansista, który pokazuje ludziom na co zwrócić uwagę w kontaktach z bankiem czy ubezpieczycielem, czyli jak świadomie poruszać się w świecie finansów.