Dlaczego prezenty biznesowe dają wymierne korzyści obu stronom?

Coraz częściej w naszych relacjach zawodowych spotykamy się z podarunkami, wręczanymi czy to przy okazji Świąt, przy okazji otwierania nowej placówki lub też dla osób odchodzących na emeryturę. Wiele mniejszych firm również chętnie podłapuje ten pomysł i stosuje go jako element swojej strategii marketingowej. Dlaczego prezent biznesowy, przygotowany dla naszych pracowników, wspólników lub klientów jest dla nas opłacalny? Wydaje się przecież, że jest to po prostu dodatkowy koszt dla naszej firmy? Co zatem możemy zyskać?

Wizerunek firmy – jak wiele możemy tu ugrać?

Wszelkiego rodzaju gesty o serdecznym rodzinnym charakterze, podarunki, niespodzianki, świąteczne kolacje, jubileuszowy poczęstunek czy wyjazd firmowy znakomicie wpływają na budowanie naszego, jako przedsiębiorstwa wizerunku. Przenosząc na grunt zawodowy zachowania, które w życiu codziennym ułatwiają nam dbanie o relacje z bliskimi, pomaga nam kreować dobrą atmosferę również w pracy. Pozytywny odbiór naszego przedsiębiorstwa to nie tylko kwestia bycia atrakcyjnym dla klienta, ale także dla potencjalnych pracowników i kontrahentów. Pokazywanie otwartości i umiejętności dziękowania za trud wkładany w pracę daje sygnał o naszej dobrej woli i świadomości tego, jak ważny jest czynnik ludzki w budowaniu sukcesu firmy. Na szczęście coraz więcej firm chętnie idzie w tym kierunku, dbając o to, by pracownicy czuli się w pracy dobrze. Jest to świetna reklama!

Dobra atmosfera to lepsze wyniki

Gestami, takimi jak wręczanie upominków, pokazujemy nie tylko, że jesteśmy „fajni”. Dajemy też jasny przekaz, że doceniamy pracę naszej załogi, lojalność stałych klientów i współpracę z kontrahentami. W ciągu godzin spędzanych w pracy nie zawsze wyraźnie zaznaczamy, że widzimy czyjeś wyjątkowe starania. Zdarza się, że umknie naszej uwadze fakt, jak wiele trudu dana osoba lub cały dział włożył w dopięcie projektu lub sfinalizowanie umowy. Gdy przychodzi zatem moment zwolnienia obrotów, warto jest eleganckim i pysznym podarunkiem przekazać nasze podziękowania. Pracownicy, którzy otrzymują takie sygnały od pracodawcy łatwiej angażują się pracę, skracają dystans zarówno z szefem, jak i współpracownikami, bardziej przywiązują się do danego miejsca zatrudnienia, a co za tym idzie mniej chętnie szukają nowych ofert pracy. 

Luksusowe kosze upominkowe to taktowny sposób na podkreślenie wagi naszych relacji biznesowych

Jak wyrazić wdzięczność na właściwym poziomie? Z pomocą przychodzą luksusowe kosze upominkowe serwisu Paczuchy.pl. Przygotowane z myślą o ważnych dla Twojej firmy momentach podarunki z pewnością sprawią wszystkim wiele radości. Luksusowe kosze upominkowe są właściwym prezentem na każdym, nawet najwyższym szczeblu biznesowym. Łączą w sobie elegancję, pyszny smak i różnorodność zawartości. Pracownicy Paczuchy.pl dokładają wszelkich starań, by luksusowe kosze upominkowe zawsze miały intrygującą zawartość i były perfekcyjnie zapakowane. Wiele wariantów i wielkości poszczególnych zestawów ułatwią Ci wybór takiego prezentu, który idealnie zgra się z Twoimi planami. Wszystkie łączy najwyższa jakość wykonania i wyborny smak!

O Autorze 

Finansista, który pokazuje ludziom na co zwrócić uwagę w kontaktach z bankiem czy ubezpieczycielem, czyli jak świadomie poruszać się w świecie finansów.