prawda o forex

Na czym polega spekulacja na giełdzie?

Spekulacja na giełdzie to strategia inwestowania w akcje, którą realizuje wielu inwestorów. Na czym to polega? Jakie narzędzia stosują spekulanci? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Na czym polega spekulacja na giełdzie?

Spekulacja to zdecydowanie najpopularniejsza forma gry na giełdzie. Na czym polega? Otóż, w tym przypadku inwestor kupuje akcje w celu ich szybkiego odsprzedania z zyskiem. Z reguły odbywa się to jeszcze w tej samej sesji giełdowej, a maksymalny horyzont czasowy tego typu inwestycji wynosi kilka lub kilkanaście dni. W efekcie spekulacja na giełdzie wymusza ciągłe śledzenie notowań, ponieważ tylko w ten sposób można wychwycić odpowiedni moment, w którym należy sprzedać posiadane akcje, by uzyskać możliwie najwyższy zysk.

Jak zacząć spekulować na giełdzie?

Warto mieć świadomość, że spekulować na giełdzie może praktycznie każdy. Z czego to wynika? Przede wszystkim z faktu, że warunkiem koniecznym, by to robić jest jedynie posiadanie odpowiedniego rachunku maklerskiego. Otwiera się go u brokera, który staje się w tym przypadku pośrednikiem pomiędzy giełdą, a inwestorem. Klikając przeczytaj o tym tutaj można przejść do tego typu oferty i otworzyć rachunek inwestycyjny online. W tym miejscu warto podkreślić istotę świadomego wyboru rachunku maklerskiego, ponieważ przekłada się to w dużej mierze na możliwości inwestycyjne. Broker może bowiem udostępniać możliwość inwestowania w akcje notowane również na wielu światowych giełdach. Co jeszcze wziąć pod uwagę przy wyborze konta maklerskiego. Informacje na ten temat znajdują się w artykule opisującym możliwości oferowane przez brokerów.

Spekulacja na giełdzie – narzędzia

Inwestowanie na giełdzie wymaga korzystania z odpowiednich narzędzi. W przypadku spekulacji jest to przede wszystkim analiza techniczna, która zakłada, że wartość akcji równoważy rynek, a co za tym idzie podlegają one określonym trendom. W efekcie najważniejsze jest znalezienie trendu (zakup akcji) oraz wykorzystanie go zanim zdąży się odwrócić (sprzedaż). W tym celu inwestorzy analizują wykresy historyczne oraz odpowiednie wskaźniki, które pozwalają im podejmować skuteczne decyzje inwestycyjne, a co za tym idzie zarabiać. W przypadku analizy technicznej bardzo ważna jest umiejętność analitycznego myślenia oraz interpretowania wskaźników i wykresów.

Podsumowując należy stwierdzić, że spekulacja na giełdzie to strategia, która naprawdę może być skuteczna. Decydując się na nią warto jednak zdawać sobie sprawę z konieczności ciągłego śledzenia notowań oraz nauki analizowania wykresów.

O Autorze 

Finansista, który pokazuje ludziom na co zwrócić uwagę w kontaktach z bankiem czy ubezpieczycielem, czyli jak świadomie poruszać się w świecie finansów.