Kredyt na zakup nieruchomości – jak zacząć starania o kredyt hipoteczny?

Uzyskanie kredytu hipotecznego na zakup lub budowę nieruchomości nie jest łatwym zadaniem. Aby otrzymać tego typu zobowiązanie finansowe, należy spełnić wiele wymagań, które stawia przed nami bank. Chcesz zacząć ubiegać się o kredyt na zakup nieruchomości? Może Ci w tym pomóc profesjonalny doradca https://crbip.pl/, który wie, od czego zacząć starania o kredyt hipoteczny. Zobacz jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt i jakie dokumenty, mogą Ci się przydać podczas zaciągania kredytu.

Warunki, które trzeba spełnić, aby uzyskać kredyt hipoteczny

Obecnie kredyty hipoteczne można znaleźć w ofercie wszystkich większych banków komercyjnych. Instytucje finansowe zabiegają o klientów, którzy chcą wybudować lub kupić własną nieruchomość, ale nie mają na ten cel wystarczających środków pieniężnych. Aby otrzymać kredyt na zakup nieruchomości, trzeba najpierw spełnić wymagania, które stawia przed nami bank. Niestety nie zawsze okazuje się to takie proste jak w przypadku innych zobowiązań finansowych. Niezbędne jest, chociażby posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej, bez tego bank odrzuci Twój wniosek kredytowy.

Dobra zdolność kredytowa to podstawa, ale o czym jeszcze trzeba pamiętać i na co zwracają uwagę banki? Pracownicy banku na pewno przeanalizują takie kryteria jak: wiek, zarobki, wykształcenie, ilość osób na utrzymaniu, aktywne zobowiązania finansowe, stan cywilny. Innym ważnym elementem, o którym należy pamiętać, jest też wkład własny. Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego jest na ten moment niemożliwy. Kredytobiorca powinien mieć przynajmniej 10-20% wkładu własnego. To, jaki jest minimalny wkład własny, zależy od banku, niektóre instytucje akceptują 10%, a dla niektórych będzie to za mało.

Dokumenty niezbędne do kredytu hipotecznego

Znasz już podstawowe warunki, które trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt hipoteczny. Warto też mniej więcej wiedzieć, jakie dokumenty mogą Ci się przydać. Oprócz wypełnionego wniosku kredytowego musisz także dostarczyć dokumenty związane z kupowaną nieruchomością. Bank, który być może udzieli Ci pieniędzy, musi wiedzieć, na co zostaną one przeznaczone. Umowa przedwstępna i odpis z księgi wieczystej to tylko część z dokumentów, które trzeba przygotować. To jakie dokumenty będziesz musiał dostarczyć, zależy przede wszystkim od tego, jaką nieruchomość chcesz kupić. Jeśli to wszystko wydaje Ci się skomplikowane, to dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy eksperta, który pomoże Ci w ubieganiu się o kredyt hipoteczny.

Kredyt hipoteczny z doradcą

Korzystając z pomocy doradcy kredytowego, możesz zaoszczędzić czas i nerwy. Taka osoba znajdzie dla Ciebie najlepszą ofertę i będzie towarzyszyć Ci na każdym etapie ubiegania się o zobowiązanie. Możesz liczyć na pomoc w wypełnieniu niezbędnych formalności i zebraniu wszystkich niezbędnych dokumentów. Doradca objaśni Ci także poszczególne parametry kredytu i powie czy dany kredyt hipoteczny jest korzystny, czy też nie. Staranie się o kredyt z pomocą eksperta to najlepszy pomysł, jeśli nie wiesz co zrobić, aby uzyskać takie zobowiązanie.

O Autorze 

Finansista, który pokazuje ludziom na co zwrócić uwagę w kontaktach z bankiem czy ubezpieczycielem, czyli jak świadomie poruszać się w świecie finansów.