Jak bezpiecznie wykonać przelew z UK do Polski?

Wykonując przelew za granicę bardzo często towarzyszy nam stres i niepokój. Dokonując transferu większych pieniędzy mamy przed oczami najgorsze scenariusze, w których kwota nie dociera do odbiorcy, albo zostajemy obciążeni sporymi kosztami. Okazuje się jednak, że zachowując ostrożność i rozwagę, wykonanie przelewu z UK do Polski jest procedurą wyjątkowo łatwą i bezpieczną. Sprawdź jak poprawnie wykonać transfer pieniędzy za granicę.

Zadbaj o wprowadzane dane

Wykonując przelew zagraniczny w obrębie Unii Europejskiej, korzystając z usług banku, będziemy musieli uzupełnić rubrykę z danymi do transferu typu SEPA. Należy wpisać nazwę odbiorcy, kraj, do którego będzie wysyłany przelew, adres odbiorcy, numer SWIFT, numer rachunku odbiorcy, tytuł płatności oraz kwotę. Należy pamiętać, że niewłaściwe uzupełnienie chociaż jednej rubryki może spowodować cofnięcie pieniędzy i naliczenie kwoty za wykonanie transferu. Aby uniknąć niepotrzebnych kosztów, warto poświęcić więcej czasu na uzupełnianie niezbędnych danych, tak aby zyskać pewność, że wszystkie wprowadzone dane są poprawne. O właściwie uzupełnianych rubrykach należy pamiętać, zarówno wykonując przelew zagraniczny za pomocą banku, jak i instytucji pozabankowych.

Korzystaj ze sprawdzonych firm pośredniczących

Obecnie chcąc wykonać przelew z UK do Polski możemy skorzystać z usług licznych przedsiębiorstw pozabankowych, które zajmują się takimi działaniami. Bardzo często oferują one atrakcyjne ceny i zapewniają szybki transfer pieniędzy (wysłana kwota może trafić do odbiorcy w ciągu kilku minut). Pamiętajmy jednak, aby korzystać ze sprawdzonych działalności, jak https://www.easysend.pl/przelewy-z-uk-do-polski, które oferują możliwość wykonania przelewu z UK do Polski bez wychodzenia z domu. Przed skorzystaniem z usług wybranej przez nas firmy dokładnie zapoznajmy się z udostępnionym regulaminem, tak aby uniknąć niepotrzebnych nieporozumień. Szczególną uwagę zwracaj również na przewalutowanie. Szukaj ofert, w których usługodawca zapewni zamianę waluty po najkorzystniejszych kursach oraz zapewnia zabezpieczenie danych odpowiednimi certyfikatami i licencjami bezpieczeństwa.

Sprawdź, ile kosztuje przelew w banku

Jeśli zdecydujemy się na wykonanie przelewu korzystając z usług banku, sprawdźmy, ile będzie kosztował transfer pieniędzy. W przypadku przelewów z UK do Polski koszty te będą wynosiły jedynie kilka złotych. Taka kwota nie jest obciążeniem w przypadku jednorazowych transferów, jednak gdy planujemy wykonywać je regularnie, na przykład co miesiąc, rozwiązanie to, na dłuższą metę, może okazać się niekorzystne finansowo. W takiej sytuacji warto sprawdzić alternatywne możliwości i poszukać oferty również poza oddziałami banków. Jeszcze większą uwagę na koszty dodatkowe należy zwrócić, wykonując przelewy poza Unię Europejską.

Wykonując przelew z UK do Polski, zwracajmy szczególną uwagę podczas uzupełniania danych oraz przy wybieraniu instytucji, która wykona transfer. Poszukując dobrej oferty, bez trudności znajdziemy wiele atrakcyjnych propozycji, które zagwarantują nam pełne bezpieczeństwo. Przelew z UK do Polski wcale nie jest skomplikowanym procesem.

O Autorze 

Finansista, który pokazuje ludziom na co zwrócić uwagę w kontaktach z bankiem czy ubezpieczycielem, czyli jak świadomie poruszać się w świecie finansów.