allekurier

Jak oszczędzać na wysyłaniu przesyłek kurierskich?

Chcesz wysłać przesyłkę, ale nie do końca wiesz jak to zrobić? Nie chcesz przepłacić, ale paczka musi być w 100% bezpieczna? Po lekturze tego tekstu będziesz wiedział jak oszczędzać na wysyłaniu przesyłek kurierskich, nie tylko czas, ale także pieniądze.

Dzięki rozwojowi konkurencji na rynku przesyłek kurierskich usługi te są świadczone na coraz wyższym poziomie. Na obecnym etapie rozwoju rynku logistycznego w Polsce nie każdy klient niestety może liczyć na atrakcyjne warunki nadania przesyłki. Polityka cenowa zdecydowanej większości firm kurierskich skierunkowana jest przede wszystkim do dużych firm, a widoczny rabat przyznawany jest dopiero w momencie wysyłania określonego wolumenu przesyłek miesięcznie. Wysokie ceny, w połączniu z dość skomplikowanymi (dla niewtajemniczonych) procedurami zamawiania kuriera sprawiają, że wielu drobnych nadawców ciągle woli wysłać paczkę na poczcie, mimo iż nie jest do końca zadowolona z jej usług.

Należy więc zastanowić się, czy istnieje jakieś inne,  prostsze rozwiązanie, które umożliwia nadanie przesyłki szybko i wygodnie? Oczywiście również w dobrej cenie. Korzystnym rozwiązaniem okazuje się skorzystanie z usług brokera kurierskiego.

Jak działają brokerzy usług kurierskich?

Brokerzy kurierscy to pośrednicy pomiędzy nadawcami przesyłek (klientami), a firmą kurierską. Na podstawie umów zawartych z kurierami wszystkie przyjęte przez brokera zamówienia przekazywane są do realizacji wskazanej przez klienta firmie kurierskiej. Broker jest w stanie zaoferować swojemu klientowi dużo niższą cenę, ponieważ sam otrzymuje rabat za zapewnienie firmie kurierskiej odpowiedniego wolumenu nadawanych przesyłek.

8 korzyści, które daje korzystanie z usług brokera usług kiererskich

Na podstawie danych udostępnionych przez AlleKurier.pl przedstawiam 8 powódów, dla których warto korzystać usług świadczonych przez pośrednika kurierskiego:

  1. Niższe ceny przesyłek – nawet do 70% taniej, od pierwszej nadawanej przesyłki, bez deklarowania minimalnej ilości wysyłanych paczek;
  2. Różnorodność ofert – w jednym miejscu znajdziesz wiele możliwości wysłania tej samej przesyłki;
  3. Bezpieczeństwo – broker współpracuje z renomowanymi firmami kurierskimi;
  4. Oszczędność czasu – łatwa rejestracja online oraz prosta obsługa;
  5. Wygodna płatność – sposób płatności można wybrać w formularzu podczas wysyłki lub rozliczać się poprzez zbiorczą fakturę miesięczną.

AlleKurier to broker usług kurierskich, który pośredniczy między firmami kurierskimi, a nadawcami przesyłek. Serwis umożliwia korzystanie z usług takich firm jak m.in.: UPS, DPD, DHL oraz K-EX. AlleKurier dzięki wynegocjowanym rabatom pozwala na wysyłanie przesyłek nawet 70% taniej niż gdyby użytkownik zamawiał usługi bezpośrednio u przewoźników.

Podsumowując należy zaznaczyć, że tego typu kurier to odpowiedź na wysokie ceny przesyłek dla klientów detalicznych oraz zbędne formalności przy zamawianiu przewoźnika do domu. Korzystając z jego usług oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale także czas, który często jest równie ważny.

O Autorze 

Finansista, który pokazuje ludziom na co zwrócić uwagę w kontaktach z bankiem czy ubezpieczycielem, czyli jak świadomie poruszać się w świecie finansów.