Jak znaleźć dla siebie idealny kredyt?

Minione miesiące zmusiły wielu z nas o zmiany dotychczasowego trybu funkcjonowania. Konieczność pracy zdalnej, obcięcie pensji lub – co gorsza – utrata jej, doprowadziły wiele osób to konieczności uszczuplenia swoich oszczędności. Jak pokazują badania – wiele osób nie ma niestety pokaźnych oszczędności ani nawyku do odkładania określonych kwot z każdej pensji. Urealnienie tego jest szczególnie trudne w przypadku osób o stosunkowo niskich zarobkach, kiedy to zaspokajanie potrzeb życiowych jest na pierwszym miejscu.

  1. Porównywarka kredytów
  2. Spełniaj marzenia z pożyczką na dowolny cel!
  3. Jak obliczyć ratę kredytu?

Porównywarka kredytów

Jeśli znalazłeś się w podbramkowej sytuacji i doskwiera Ci brak pieniędzy – wówczas kalkulator kredytowy porównanie pozwoli Ci wybrać najlepszą dla Ciebie opcję, szytą na miarę Twoich potrzeb. Sam ustalasz wysokość kredytu oraz warunki spłaty – jeśli np. zależy Ci na rozłożeniu pożądanej kwoty pożyczki na dłuższy okres – nie ma wówczas problemu, wystarczy wpisać preferowaną kwotę oraz czas spłaty. Ta elastyczność umożliwia wielu osobom skorzystać z takiej formy wsparcia w trudnej sytuacji. Jakie jeszcze informacje możesz sprawdzić w ramach dostępnych wariantów kalkulatorów?

– kalkulator zdolności kredytowej,

– kalkulator lokat,

– kalkulator konsolidacyjny,

– kalkulator kosztów zakupu nieruchomości,

– kalkulator regularnego oszczędzania

– i wiele innych!

Niezależnie od tego, czy szukasz dodatkowego zastrzyku gotówki ponieważ znalazłeś się np. w trudnej sytuacji finansowej czy może chcesz sprawdzić swoją zdolność kredytową, albo zbadać opłacalność lokaty – wówczas skorzystanie z takiego prostego i szybkiego narzędzia online pozwoli Ci poznać odpowiedzi na interesujące Cię pytanie bez konieczności wizyty w banku i umawiania spotkania z doradcą, a nawet bez potrzeby kontaktowania się z infolinią. W dzisiejszej rzeczywistości czas stanowi nadrzędną wartość – to tłumaczy popularność tego rodzaju narzędzi. Poszerzenie dostępu do informacji i edukacja to dodatkowe atuty płynące z korzystania z możliwości takich kalkulatorów.

Spełniaj marzenia z pożyczką na dowolny cel!

Niezależnie od tego, czy chcesz podarować sobie odrobinę luksusu, zależy Ci na sprawieniu prezentu bliskiej osobie, a może potrzebujesz środków w awaryjnej sytuacji, dzięki którym opłacisz rachunki i inne podstawowe koszty życia? Na Direct Money znajdziesz kompendium wiedzy dotyczącej kredytów i pożyczek. Nie musisz znać się na finansach ani znać oferty każdego banku z osobna. Właśnie dzięki takim stronom możesz przygotować najlepszą dla siebie ofertę pożyczki czy kredytu, która będzie skrojona na miarę Twoich potrzeb.

Jak obliczyć ratę kredytu?

Jeśli jesteś właśnie na etapie poszukiwania najlepszego dla siebie kredytu – skorzystanie z kalkulatorów kredytowych to dla Ciebie najlepsze posunięcie. Wystarczy, że uzupełnisz podstawowe parametry kredytu takie jak np. jego pożądana wartość, czas spłaty itp. Dodatkowo dowiesz się jaką prowizję pobierają banki od udzielonej pożyczki i jak możesz operować wysokością raty dzięki wydłużeniu czasu kredytu. Wspomniane kalkulatory najczęściej uznają, że rata kredytu będzie stała –  alternatywnym rozwiązaniem mogą być raty malejące – wówczas odsetki nalicza się od pozostałej do zapłacenia sumy. Dzięki temu w miarę upływu czasu raty będą niższe – dzieje się tak dlatego, że odsetki będą naliczane od niższej kwoty.

Wszystkie możliwe opcje sprawdzisz z łatwością przed ekranem swojego komputera – co ważne, bez wychodzenia z domu!

O Autorze 

Finansista, który pokazuje ludziom na co zwrócić uwagę w kontaktach z bankiem czy ubezpieczycielem, czyli jak świadomie poruszać się w świecie finansów.