Ostatnie beztroskie wakacje?

Koniec studiów to ostateczny krok w dorosłość. To zatem także niepowtarzalna szansa na wakacje życia, którym nie towarzyszą żadne troski. Warto przygotować do tego odpowiednie zaplecze finansowe i skupić się tylko na odpoczynku

Nadchodzi dorosłość

Przełom czerwca i lipca to czas, w którym ogromna liczba studentów podchodzi do swojego ostatniego egzaminu – obrony pracy dyplomowej. Niezależnie czy mowa o tytule licencjata, inżyniera czy magistra obrona jest zwieńczeniem kilkuletniego etapu nauki. Oczywiście różne osoby różnie podchodziły do samego procesu zdobywania wiedzy. Na pewno wśród przyszłych absolwentów byli tacy, którzy spędzili wiele bezsennych nocy przy książce. Na pewno byli też i tacy, którzy spędzili wiele bezsennych nocy na towarzyskich spotkaniach na mieście. Obie te grupy łączy jednak pogoń za wykształceniem – jedni w ten bieg angażowali się po prostu bardziej. W końcu nadszedł ten dzień. Praca doszlifowana do perfekcji, garnitur kupiony specjalnie na tę okazję. Udało się, w końcu nie było innej możliwości. Możesz z dumą pisać przed swoim nazwiskiem skrót tytułu. Dopiero teraz zaczyna się dorosłe życie. Nie po maturze, jak twierdzą niektórzy – wszak wciąż masz wówczas naście lat. Teraz musisz zadbać sam o siebie. Oczywiście część żaków łączy studia z pracą. Niektórzy dorabiają jako kelnerzy, a inni w zawodzie związanym ze zdobywanym wykształceniem. Ostatnia grupa dopiero po zdobyciu wykształcenia rozpoczyna poszukiwanie pierwszego zatrudnienia.

Finansowanie wakacji

Niezależnie od tych wszystkich czynników, każdemu należy się zasłużony odpoczynek. Wszak przez ostatnie miesiące żyli tylko obroną. Nawet krótki, kilkudniowy relaks jest więc czymś oczywistym i powinien przyczynić się do solidnego naładowania baterii. Niezależnie czy wybierzesz polski Bałtyk czy włoski Adriatyk czy też zdecydujesz się na Balaton i zarezerwujesz noclegi w Siofok, będziesz potrzebować nieco kapitału. Sposobów by go pozyskać jest sporo. Część urlopowiczów sumiennie odkładało fundusze przez cały rok. Część natomiast od kilku lat wrzucała pieniądze do skarbonki. Jeszcze inni z kolei dofinansują swój budżet korzystając z kredytu lub pożyczki.

Zanim jednak skorzystasz z takich usług, pamiętaj o porównaniu ofert. Koniecznie zapoznaj się z warunkami umowy. W zależności od instytucji mogą się one znacznie różnić. Weź pod uwagę kwotę, którą chcesz pożyczyć, na jaki czas oraz to ile pieniędzy będziesz musiał oddać. Taka forma „doładowania” środków – czyli za pomocą pożyczek online – jest wśród młodych osób coraz popularniejsza. W ogromnym stopniu wpływa na to efektywność całego procesu. Aby go sfinalizować wystarczy urządzenie mobilne z dostępem do Internetu oraz kilka podstawowych danych. Bez konieczności udawania się do oddziału i zbędnej papierologii oraz długiego oczekiwania na decyzje – nie mówiąc już o przelewie środków. Te bowiem mogą znaleźć się na rachunku nawet kilka minut po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku.

O Autorze 

Finansista, który pokazuje ludziom na co zwrócić uwagę w kontaktach z bankiem czy ubezpieczycielem, czyli jak świadomie poruszać się w świecie finansów.