jak oszczędzać na telefonie

Oszczędzanie na telefonie – istota porównywania ofert

Nikt z nas nie wyobraża sobie dzisiaj życia bez telefonu komórkowego, co więcej w większości przypadków jest to nowoczesny smartfon, który umożliwia korzystanie z wielu przydatnych funkcji poza tradycyjnymi rozmowami oraz wysyłaniem smsów. Polski rynek operatorów sieci telefonów komórkowych to przede wszystkim 4 głównych graczy, którzy dyktują na nim warunki. Co zrobić więc, żeby otrzymać jak najlepszą ofertę, która będzie dostosowana do naszych potrzeb? Przede wszystkim należy porównać oferty operatorów sieci komórkowych, co jest bardzo proste, a umożliwia to darmowa porównywarka internetowa.

Dlaczego warto skorzystać z porównywarki ofert operatorów sieci komórkowych?

Przede wszystkim dlatego, że czasy kiedy klient przedłużający umowę z operatorem otrzymywał korzystniejszą ofertę od osoby z ulicy dawno minęły. Często zdarza się, że nowy klient jest lepiej traktowany, niż ten, który od zawsze związany jest z daną siecią. Co na to poradzić? Wystarczy poszukać lepszej oferty i zmienić sieć, ponieważ przejście do innej sieci komórkowej jest teraz darmowe.

Dlaczego płacimy zbyt wysokie rachunki za telefon?

W tym miejscu wiele osób może się oburzyć i pomyśleć, że przecież za kilkadziesiąt złotych otrzymuję nielimitowane rozmowy, smsy i pakiet internetowy. Tylko teraz pytanie czy potrzebujesz nielimitowanych rozmów, jeżeli w ciągu miesiąca wykorzystujesz 100 minut? Fajnie wygląda oferta bez limitu, a my czujemy się szczególnie bo nic nas nie ogranicza, ale w wielu przypadkach za taką ofertę przepłacamy o kilkanaście bądź kilkadziesiąt złotych w stosunku do optymalnej dla nas oferty. W wielu przypadkach warto rozważyć, również oferty na kartę, które po uruchomieniu specjalnych pakietów pozwalają tanio korzystać z telefonu, a nasz opłaty są pod stałą kontrolą. Często jest tak, że osoba posiadająca abonament za powiedzmy 80 zł, wykorzystuje usługi za 40 zł, a co miesiąc oddaje za darmo pieniądze operatorowi, tzn. za świadomość nieposiadania limitów. Czy to się opłaca?

Jak porównywać oferty?

Najlepiej skorzystać z internetowej porównywarki, która automatycznie porówna dane i sklasyfikuje oferty wg ustalonych przez nas kryteriów. Takich porównywarek istnieje kilka, jednak osobiście polecam porównywarkę GSM oferowaną przez Comperię, która jest sprawdzona i uznawana za najlepszą na rynku. Wielokrotnie sprawdzono, że dane wyświetlane przez porównywarkę Comperii, która znajduje się na dole tego artykułu, w żaden sposób nie odbiegają od informacji wyświetlanych na stronach operatorów. W pierwszym kroku ustalamy dwa kryteria. Pierwsze czy chcemy nowy nr, czy przenosimy go z innej sieci, a może czy przedłużamy umowę. Drugie dotyczy oferty z telefonem lub bez. Po przejściu dalej wyświetlają nam się oferty według naszych kryteriów, ale w tej chwili możemy rozszerzyć nasze wymagania o wysokość abonamentu, nasze miesięczne zużycie, a nawet wybór konkretnego modelu telefonu. Porównywarka jako jedna z niewielu umożliwia również porównywanie ofert na kartę oraz tzw. „mix”.

 

 

 

O Autorze 

Finansista, który pokazuje ludziom na co zwrócić uwagę w kontaktach z bankiem czy ubezpieczycielem, czyli jak świadomie poruszać się w świecie finansów.