Pożyczka domowa. Dla kogo jest to dobre rozwiązanie?

Pilnie potrzebujesz gotówki, ale pożyczanie online Cię nie przekonuje? Zależy Ci na osobistym spotkaniu z doradcą pożyczkowym, ale nie masz czasu, chęci lub możliwości odwiedzenia stacjonarnej placówki pożyczkodawcy? Jeżeli na oba te pytania udzieliłeś pozytywnej odpowiedzi, pożyczka domowa może być właśnie tym, czego szukasz!

Sprawdź, jakie korzyści oferuje, by zrozumieć, dlaczego jest tak popularna i dowiedzieć się, czy to dobre rozwiązanie również dla Ciebie!

Jak działają pożyczki udzielane w domu pożyczkobiorcy?

Pożyczka domowa to oferta, która łączy w sobie korzyści oferowane przez oferty online i stacjonarne. Dzięki minimalnej ilości formalności pozwala na szybkie otrzymanie decyzji o rozpatrzeniu wniosku i przyznanie środków, nie wymaga jednak od Ciebie samodzielnego przejścia procesu pożyczkowego – reprezentant firmy pożyczkowej odwiedzi Cię w Twoim własnym domu, pomoże w dobraniu najkorzystniejszego wariantu i ocenie stanu Twoich finansów. Takie spotkanie jest też świetną okazją do omówienia szczegółów oferty i zadania nurtujących Cię pytań. Osobisty kontakt pozwala poczuć się pewniej niż w czasie pożyczania w sieci lub mając tylko możliwość telefonicznego kontaktu z konsultantem.

Pożyczki domowe – dlaczego warto?

Pożyczanie w swoim własnym domu jest przede wszystkim wygodne. Nie musisz wybierać się do placówki ani czekać w kolejkach, zamiast tego umawiasz z doradcą dogodny dla Ciebie termin spotkania i podpisujesz umowę w komfortowych warunkach. Wszystko to sprawia, że żaden etap, od zgłoszenia chęci skorzystania z oferty aż do przekazania Ci pieniędzy, nie wymaga nawet wychodzenia z domu. Jest to więc jednocześnie sposób na podreperowanie budżetu, ale też zaoszczędzenie czasu, co z pewnością docenią osoby, które znalazły się w podbramkowej sytuacji i pilnie potrzebują pieniędzy, ale też te, których codzienne obowiązki wymagają stałej uwagi i nie zawsze pozwalają na załatwienie czasochłonnych formalności.

Kolejną zaletą tego rozwiązania jest indywidualne podejście do sytuacji finansowej klienta – ocena zdolności kredytowej wydawana jest na podstawie aktualnych danych, nie jest tu więc wymagana idealna historia kredytowa i nie musisz martwić się, że zdyskwalifikują Cię dawne problemy. Zarówno pożyczana kwota, jak i wysokość rat, na jakie podzielona będzie spłata, zostaną dopasowane do Twoich możliwości, tak by ich uregulowanie nie stanowiło problemu.

Do kogo skierowane są oferty pożyczek domowych?

Jest to bez wątpienia rozwiązanie, które wyróżnia się wśród konkurencyjnych ofert i odpowiada na konkretne potrzeby pożyczkobiorców, którzy nie chcą korzystać z wariantów internetowych, ponieważ postrzegają je jako ryzykowne dla swoich finansów, lub po prostu nie mają dostępu do sieci lub sprzętu komputerowego. Prosty i krótki proces pożyczkowy oraz indywidualna ocena zdolności kredytowej sprawiają, że każda osoba, która spełnia wymagania pożyczkodawcy, jak określony przedział wiekowy, zdolność do czynności prawnych czy stałe źródło dochodu, może skorzystać z takiej oferty i cieszyć się gotówką na pilne wydatki szybko i wygodnie.

O Autorze 

Finansista, który pokazuje ludziom na co zwrócić uwagę w kontaktach z bankiem czy ubezpieczycielem, czyli jak świadomie poruszać się w świecie finansów.