przelewy zagraniczne transfer go

Tanie i bezpieczne przelewy międzynarodowe z TransferGo

W czasach globalizacji oraz migracji zarobkowej ludności powszechna staje się przelewu pieniężnego o zasięgu międzynarodowym. Wysyłanie pieniędzy bliskim jest konieczne, jeżeli zdecydowaliśmy się na emigrację zarobkową. Naprzeciw potrzebom takich osób wychodzi TransferGo, który oferuje tanie i bezpieczne przelewy międzynarodowe.

Co oferuje TransferGo?

TransferGo to internetowy serwis oferujący przelewy międzynarodowe. Przy jego użyciu mozna wysłać pieniądze do Polski, do innych krajów Unii Europejskiej, a także do Norwegii i Szwajcarii. Cały proces dokonywania przelewu jest intuicyjny i bardzo prosty. Najpierw trzeba zarejestrować się na stronie TransferGo, a następnie przelać pieniądze na lokalne konto TransferGo. Po zaksięgowaniu wpłaty system wysyła pieniądze do odbiorcy i znajdują się one na jego koncie już w następnym dniu roboczym. Firma TransferGo nie posiada tradycyjnych punktów obsługi, przelewy wykonuje się wyłącznie online.

Opłaty serwisu TransferGo są niskie w stosunku do innych tego typu ofert przelewów transnarodowych. Przelewy z UK do Polski kosztują tylko £0.99, bez względu na wysyłaną kwotę. Wysyłając pieniądze z innych krajów płaci się różnie, w zależności od kraju (np. ze strefy Euro jest to €0.99, z Polski 9 PLN, z Norwegii 20 NOK). Jest to bardzo przejrzyste rozwiązanie, ponieważ wysyłający zawsze zna opłatę za przelew i nie musi się obawiać innych ukrytych kosztów. Firma TransferGo rekompensuje sobie tak niskie opłaty naliczeniem 1% marży do kursu przelewu. Oznacza to, że wysyłając jakąś kwotę dostaniecie o 1% gorszy kurs od aktualnego. Nie jest to jednak złe rozwiązanie dla klienta, ponieważ nawet przy zmniejszeniu kursu o 1%, jest on nadal dość wysoki i jeden z najlepszych na rynku. Od czasu do czasu firma oferuje również darmowe przelewy z różnych okazji. Należy więc śledzić na bieżąco informacje o promocjach.

Analizując wyłącznie kurs walutowy, który oferuje serwis TransferGo, należy stwierdzić, że jest on atrakcyjny. Jest aktualizowany co minutę, co sprawia, że klienci mają pewność, że w każdym momencie odwzorowuje on rzeczywisty stan rynkowy. Kurs serwisu TransferGo wynosi tylko 1%-1,5% mniej (w zależności od kraju z którego pieniądze są wysyłane) niż aktualny rzeczywisty kurs ogłaszany przez wszystkie inne oficjalne serwisy podające notowania walut. Wspominana już wcześniej różnica, stanowi dla nich marżę, ponieważ firma również musi jakoś zarabiać. Wszystkie firmy oferujące transfer pieniędzy zarabiają w ten sposób, więc takie praktyki są normalne. Nie każda instytucja jednak nalicza tylko 1%, a często bywa tak, że ta marża jest o wiele większa. Przy większych przelewach (od £10,000) istnieje nawet możliwość negocjowania kursu. Należy się wtedy skontaktować z TransferGo, aby uzyskać jeszcze lepszy kurs wymiany.

Działalność serwisu TransferGo jest regulowana przez brytyjski Urząd ds. Usług Finansowych (FCA)co oznacza, że posiada on takie same standardy bezpieczeństwa, jak każdy inny komercyjny bank w Anglii. Poza tym firma zapewnia dodatkowo gwarantowany zwrot pieniędzy jeżeli ktoś przez pomyłkę wpłaci ich więcej albo poda błędne dane odbiorcy. Należy być również spokojnym o dane osobowe, które są bardzo dobrze chronione za pomocą technologii SSL (zaawansowany system szyfrowania danych).

Serwis TransferGo posiada także ofertę dla firm. Przelew kosztuje je tylko £1, a marża na kursie wynosi 1% (o tyle kurs jest mniejszy od oficjalnego kursu rynkowego). Są to dość dobre warunki biorąc pod uwagę szybkość serwisu i jego bezpieczeństwo.

Firma TransferGo stawia na innowacje, co widać po często wprowadzanych uproszczeniach i udogodnieniach. Serwis posiada wersję mobilną, dzięki której można wykonywać przelewy przy użyciu karty debetowej. Wystarczy zalogować się do serwisu ze swojego telefonu komórkowego i dokonać wpłaty. Nie ma więc potrzeby korzystać z bankowości internetowej, aby wykonać przelew.

Opinie o TransferGo

Serwis nie chce być odbierany przez klientów jako bezosobowa korporacja, chce być bliżej klienta i odpowiadać na jego potrzeby. Dział obsługi klienta firmy TransferGo jest zawsze bardzo pomocny i chętnie udziela odpowiedzi na wszelkie pytania. Nie ma więc problemu z uzyskaniem informacji dotyczących produktu czy cen.

Dodatkową zaletą serwisu jest system rekomendacji, dzięki któremu można zarabiać pieniądze na polecaniu serwisu. Każdy kto zarejestruje się w TransferGo otrzyma swój unikatowy link, dzięki któremu będzie mógł rekomendować serwis znajomym. W taki sposób, można zarobić 1% od każdego transferu dokonanego z twojego polecenia w okresie pół roku od rejestracji. Przy dużej ilości poleconych osób może to być nawet pokaźna suma.

Podsumowując należy stwierdzić, że serwis TranserGo jest bardzo prosty, szybki i bezpieczny. Idealny jeśli chcesz przesłać pieniądze szybko (do 24 godzin), a zarazem na korzystnych warunkach. Posiada jedne z najlepszych kursów wymiany, jakie są dostępne na rynku. Umożliwia również dokonywanie darmowych przelewów, dzięki czemu wysyłanie pieniędzy staje się jeszcze bardziej opłacalne. Także warto zarejestrować się na TransferGo już dziś.

P.S.: Przeczytaj artykuł i sprawdź czy należy Ci się zwrot podatku za pracę za granicą!!

O Autorze 

Finansista, który pokazuje ludziom na co zwrócić uwagę w kontaktach z bankiem czy ubezpieczycielem, czyli jak świadomie poruszać się w świecie finansów.