tanie przelewy międzynarodowe

Wizyta w kantorze bez wychodzenia z domu – ergokantor.pl

Kantory internetowe w krótkim czasie zawojowaly polski rynek wymiany walut. Ich szybka ekspanaja wynika z prostoty, bezpieczeństwa oraz wygody podczas dokonywania transakcji. Co więcej sama wymiana walut jest tańsza niż w tradycyjnym kantorze. Po co więc przepłacać, jeździć do kantoru z pieniędzmi narażając się na ich kradzież, stać w kolejkach czy odwiedzać różne placówki w poszukiwaniu lepszego kursu?

Jak działa ergokantor.pl?

Przede wszystkim szybko. Sama obsługa serwisu jest intuicyjna i prosta, a wymiany dokonywać możemy przez 24 godziny na dobę. Założenie profilu na stronie ergokantor.pl jest banalnie proste i zajmuje max. kilka minut. Ze względów bezpieczeństwa należy mieć przy sobie telefon komórkowy oraz dostęp do skrzynki mailowej w celu potwierdzenia wiarygodności swojej osoby. W razie jakichkolwiek problemów czy wątpliwości można skorzystać z pomocy konsultantów, którzy odpowiedzą na każde pytanie.

Dlaczego warto wymieniać waluty na ergokantor.pl?

Wspominałem już, że wymiana waluty w kantorze internetowym jest tańsza niż w tradycyjnym czy w banku. Jak to sprawdzić? Na stronie ergokantor.pl znajduje się specjalny kalkulator, który oblicza dla nas korzyść odniesioną dzięki dokonaniu wymiany online. Aby to zrobić wystarczy podać walutę, kwotę oraz wybrać nazwę naszego banku, a na ekranie pojawi się różnica, którą oszczędzamy. Z obliczeń kalkulatora oraz opinii użytkowników wynika, że korzystanie z ergokantor.pl pozwala zaoszczędzić nawet do 8% wymienianej sumy w porówaniu do tradycyjnego kantoru czy wymiany w banku. Należy też wspomnieć, że im większą kwotę wymieniamy tym lepszy kurs jest nam oferowany.

Kursy walut są zawsze aktualne, ponieważ ergokantor.pl opiera je na rzeczywistych notowaniach odczytywanych z rynku Forex i aktualizuje co 15 sekund. W tym miejscu należy również zaznaczyć, że nie ma czegoś takiego jak spread walutowy czyli różnica pomiędzy ceną kupna, a ceną sprzedaży waluty.

Bezpieczeństwo wymiany walut w Internecie

Jeżeli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa transakcji oraz ochronę danych osobowych kantory internetowe działają podobnie jak banki. Oznacza to, że skoro korzystamy z usług bankowości mobilnej, to nie powinniśmy mieć obaw przed dokonywaniem transakcji wymiany walut w kantorach internetowych.

Serwis ergokantor.pl jest zabezpieczony certyfikatem Premium EV SSL to certyfikat typu Extended Validation gwarantujący najwyższy poziom bezpieczeństwa i zaufania, który jest przeznaczony do zabezpieczania dużych serwisów (stron bankowych, korporacyjnych, itp.) przeprowadzających transakcje o dużej wartości i wymagających wysokiego poziomu bezpieczeństwa oraz autentyczności. Strony WWW zabezpieczone certyfikatem Premium EV SSL wyświetlane są z zielonym paskiem adresu WWW w przeglądarce. Dodatkowo widoczne są także dane właściciela strony internetowej.

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo wymienianych pieniędzy, to należy zaznczyć, że wszystkie środki pochodzące od wpłat klientów zdeponowane są na rachunkach bankowych kantoru. Rachunki, na których przechowywane są wpłaty od klientów są dedykowane operacjom użytkowników. Identyfikacja wpłat i ich księgowanie dokonywane jest w sposób automatyczny po unikatowym numerze podanym w tytule przelewu z rachunku bankowego nadawcy zarejestrowanym wcześniej w serwisie ergokantor.pl. ergokantor.pl podlega kontroli Ministerstwa Finansów (GIIF) oraz KNF.

Korzyści wynikające z korzystania z kantoru internetowego

– wygoda – wymieniasz waluty w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Możesz to robić w domu, pracy lub dowolnego miejsca na ziemii;

– szybkość – wymieniasz waluty online w czasie rzeczywistym;

– oszczędność pieniędzy – dzięki atrakcyjnym kursom walut możesz zaoszczędzić nawet do 8% wymienianej kwoty.

W jakich sytuacjach warto wymieniać waluty online?

– spłacając kredyt w obcej walucie;

– wyjeżdżając na zagraniczne wakacje;

– pracując za granicą i przesyłając pieniądze do Polski;

– robiąc zakupy przez Internet w zagranicznych sklepach;

– sprowadzając samochód z zagranicy;

– i w wielu innych sytuacjach, w których normalnie skorzystalibyśmy z tradycyjnego kantoru.

Jak widzisz sytuacji, w których potrzebujemy obcej waluty może być wiele, ponieważ zależy to głównie od naszego trybu życia. W związku z tym nie warto tracić już czasu i pieniędzy na tradycyjną wymianę walut, ponieważ łatwiej iść z duchem czasu i robić to online.

O Autorze 

Finansista, który pokazuje ludziom na co zwrócić uwagę w kontaktach z bankiem czy ubezpieczycielem, czyli jak świadomie poruszać się w świecie finansów.