Zalety wymiany walut w e-kantorach

Kantor jest to firma która umożliwia dokonanie zakupu lub sprzedaży waluty. Udając się do kantoru możemy kupić najpopularniejsze waluty np. przed wyjazdem na wakacje czy podróżą służbową. Parę lat temu aby dokonać takiego zakupu nasze kroki kierowaliśmy do tradycyjnego kantoru lub banku, co wiązało się z przetransportowaniem posiadanej na wymianę gotówki. Takie działanie nie był zbyt bezpieczne chociażby z powodu odbywania kilkunastometrowej podróż.

Obecnie wymiany walut możemy dokonać bez wychodzenia z domu czy czekania w kolejkach w specjalnie powstałych kantorach on-line, np w jednym z najpopularniejszych Internetowykantor.pl

Co to jest kantor on – line?

Kantory internetowe umożliwiają dokonanie wymiany określonej waluty on –line – zatem aby wymienić pieniądze nie musimy udawać się osobiście do kantoru. Wszystkie czynności związane z powyższymi operacjami załatwimy bez wychodzenia z domu w sposób całkowicie elektroniczny co stanowi ogromną oszczędność czasu.

Jak działa kantor on-line?

Kantor internetowy działa podobnie jak kantor tradycyjny, z ta różnicą że nie obraca gotówką. Kantor on- line wykorzystuje transakcje bezgotówkowe – korzysta z rachunków bankowych lub płatniczych.

Wymieniając waluty w kantorze internetowym musimy posiadać dwa konta – konto walutowe w banku i konto w złotym bądź dwa konta walutowe dzięki którym przesyłamy i odbieramy wymieniona kwotę. Żeby dokonać takiej wymiany, na samym początku należy zarejestrować się na stronie kantoru internetowego a następnie wybrać określoną walutę, katów nas interesuje.

Jakie są zalety kantoru on-line?

  1. Wygoda

Przykładowo wymiana euro w Internecie, która nas interesuje nie musimy wychodzić z domu, wszystkie czynności wykonuje się elektronicznie. Nie marnujemy zatem czasu, nie stoimy w kolejkach a przede wszystkim nie wozimy gotówki. Transakcje mogą być dokonywane z dowolnego miejsca i o każdej porze dnia. Nie jesteśmy zatem ograniczeni od godzin pracy kantoru stacjonarnego.

  1. Niskie spready

Spread czyli różnica między cena kupna i sprzedaży waluty. W kantorach on Line jest na niższa niż w tradycyjnych kantorach czy bankach dzięki czemu oferowane kursy walut są bardziej korzystne dla klientów. Niekiedy kantory internetowe oferują klientom darmowe przelewy oraz atrakcyjne rabaty po przekroczeniu określonego limitu transakcyjnego.

  1. Bezpieczeństwo

Wymiana waluty w kantorze internetowym jest całkowicie bezpieczna ponieważ wszystkie transakcje są szyfrowane a całość operacji dokonywana jest bezgotówkowo. Nie ma zatem możliwości trafienia fałszywych banknotów czy stania się ofiarą złodziei i utrata gotówki.

  1. Aktualne kursy

Oprócz kursu walut ważne jest to jak często jest on aktualizowany. Aktualizacja w kantorze internetowym następuje co kilkadziesiąt sekund i jest widoczna w Panelu Klienta podczas operacji wymiany walut. Obserwując zmianę kursu można wybrać odpowiedni moment wymiany, tak aby podjąć świadomie decyzję dotyczącą transakcji. Dzięki temu wymieniamy walutę w momencie, gdy np kurs euro jest dla nas atrakcyjny.

  1. Kontrola finansów

Wymieniając waluty przez kantor on Line można ustawić preferowaną cenę kursu. Kiedy to waluta osiągnie preferowany poziom system automatycznie zleci wymianę. Ponadto istnieje możliwość sprawdzenia w historii dokonanych wcześniej operacji. Zestawienia takie zawiera m in informacje o tym czy był to kupn czy sprzedaż, kurs wymiany a także numer rachunku na który była dokonana transakcja. Wszystko to sprawia, że przykładowa wymiana euro nigdy nie była prostsza.

  1. Porównanie kursów

Dzięki Internetowi bez wychodzenia z domu można zweryfikować czy dana cena jest najkorzystniejsza. Warto porównać kursy walut dzięki dostępnym porównywarkom, co pozwoli dokonać najlepszego wyboru.

Obecnie w dobie Internetu coraz więcej osób korzysta z kantorów internetowych. Nie tylko są to kleinci indywidualni ale także i przedsiębiorcy. Kantory on Line powoli wypierają tradycyjne punkty wymiany walut. Oferując klientom coraz to atrakcyjniejsze korzyści, czynią z nich liderów na rynku usług finansowych.

O Autorze 

Finansista, który pokazuje ludziom na co zwrócić uwagę w kontaktach z bankiem czy ubezpieczycielem, czyli jak świadomie poruszać się w świecie finansów.